Tecnomatix

Kategoria:

Opis

Tecnomatix to kompletny system, który pozwala na dokonywanie zmian w procesach produkcji cyfrowej. Program ten łączy wszystkie dziedziny produkcji z inżynierią produktu, dzięki czemu jest kompleksowy i niezwykle pomocny zarówno przy planowaniu i projektowaniu, jak i przy wytwarzaniu produktu.

Oprogramowanie Tecnomatix to jedno z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych rozwiązań dostępnych na rynku. Oferuje łatwy dostęp do wielu narzędzi produkcji cyfrowej, co znacznie podnosi jakość pracy, a także samego produktu. Umożliwia tworzenie i udostępnianie zasobów wiedzy oraz skutecznie usprawnia całość procesów produkcji. Oprogramowanie jest dostępne bezpłatnie dla studentów.

Co oferuje Tecnomatix?

Oprogramowanie Tecnomatix to jeden z głównych elementów zaawansowanej technologii PLM. Praca z nim daje możliwość znacznie szybszego wprowadzenia produktu na rynek, a także znaczną poprawę produkcji. Ogromną zaletą programu jest możliwość wykonania szeregu symulacji. Tecnomatix umożliwia wizualizację procesów zachodzących w hali produkcyjnej, a także analizę poszczególnych działań – praca i ruchy robota, przepływ materiałów, analiza ergonomii pracy itp.

Oprogramowanie bez żadnego problemu współpracuje z innymi programami CAD.

Możliwości i funkcje Tecnomatix

Tecnomatix to oprogramowanie, które używane jest między innymi w branży samochodowej, przemyśle lotniczym czy też przemyśle ciężkim. Jego rozwiązania wspierają również procesy charakterystyczne przy wytwarzaniu artykułów powszechnego użytku.

Program oferuje szereg możliwości umożliwiających dogłębną analizę całego cyklu życia produktu. Dzięki szczegółowej wiedzy na ten temat możliwe jest udoskonalenie i optymalizacja procesów produkcyjnych, tworzenie bardziej wydajnych miejsc pracy, a także wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań. Niezwykle istotną funkcją w przypadku optymalizacji procesów produkcyjnych jest również funkcja symulacji 3D.

Program Tecnomatix umożliwia wymianę danych pomiędzy poszczególnymi oddziałami firmy, a możliwość umieszczenia danych w chmurze pozwala na bezproblemową współpracę.

Oprogramowanie posiada wyspecjalizowane moduły i aplikacje, których celem jest wzbogacenie analizy całości produkcji. Należą do nich między innymi narzędzia do analizy i planowania linii produkcyjnych czy też programowanie robotów offline.

Moduły Tecnomatix

Zaletą oprogramowania jest możliwość dowolnej konfiguracji i rozbudowywania go o kolejne moduły. Wśród nich znajdują się:

  • Plant Simulation – symulacja systemów i procesów produkcyjnych,
  • Process Simulate – symulacja złożonych obszarów produkcyjnych oraz ich projektowanie,
  • RobotExpert – programowanie offline, symulacja i optymalizacja robotów odpowiedzialnych za poszczególne procesy tworzenia produktu,
  • Process Designer – projektowanie i planowanie produkcji – analiza i koordynacja zasobów, czasu czy też szacowanie kosztów produkcji,
  • Process Simulate Human – moduł, który pozwala analizować i oceniać wydajność poszczególnych miejsc pracy,
  • Maszyny pomiarowe – programowanie maszyn CMM.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Tecnomatix”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
13 × 5 =