TeamCenter

Kategoria:

Opis

Teamcenter to specjalistyczne oprogramowanie, które umożliwia zarządzanie danymi w przedsiębiorstwach. Rozwiązanie PLM, czyli Product Lifecycle Management, to kompleksowe środowisko pracy, które sprawdzi w większości średnich i dużych przedsiębiorstw. Teamcenter to jeden z najczęściej używanych systemów, który gwarantuje wysoką wydajność, a także najnowsze funkcje. Oprogramowanie tego typu przeznaczone jest do wspomagania procesów zarządzania. Usprawnia pracę i pozwala na zwiększenie wydajności i szybkości projektowania oraz wytwarzania produktu.

Teamcenter – zarządzanie danymi w przedsiębiorstwach

Teamcenter umożliwia pracę we wszystkich działach przedsiębiorstwa. Pozwala na zachowanie spójności informacji i jednolitości danych dostępnych w obrębie całej firmy. Oprogramowanie umożliwia pełną kontrolę i zarządzanie produktem na każdym etapie – od planowania i projektowania, aż po jego utylizację.

Wszelkie informacje i dane na temat wszystkich procesów, którym poddawany jest produkt, umieszczane są w obrębie serwera. Każda zmiana jest natychmiast uaktualniania, co eliminuje powstawanie błędów. Każdy, kto ma dostęp do danych, może w szybki i łatwy sposób nanieść poprawki, a także podejrzeć wprowadzane przez innych zmiany.

Oprogramowanie współpracuje z większością systemów CAD, jest intuicyjne i spójne. Umożliwia tworzenie katalogów i porządkowanie informacji według uznania. Ponadto łatwo można dopasować jego funkcje do potrzeb i wymagań przedsiębiorstwa. Opcje konfiguracyjne to między innymi:

  • nadawanie ról i tworzenie grup użytkowników,
  • sposoby raportowania i tworzenia list materiałów,
  • właściwości dokumentów, formularzy, list wartości,
  • procesy workflow.

System umożliwia współpracę między wieloma działami znajdującymi się w innych miastach bądź krajach. Oferuje dodatkowe, wyspecjalizowane moduły, które mogą dodatkowo usprawnić poszczególne procesy. Program ERP umożliwia integrację z systemem SAP.

Zalety korzystania z Teamcenter

Teamcenter zapewnia bezpieczeństwo danych. System zabezpiecza je przed osobami, które nie posiadają odpowiednich uprawnień. Dzięki możliwości nadawania ról i tworzenia grup, dane mogą być widoczne tylko dla konkretnych użytkowników.

Korzystanie z Teamcenter sprawia, że zarządzanie projektem staje się bardziej wydajne i szybsze. System staje się kompletną bazą wiedzy na temat wszelkich procesów związanych z produkcją produktu pochodzących z różnych systemów. Usprawnienie pracy nad produktem, a także współpracy pomiędzy konkretnymi działami, skutkuje zwiększoną wydajnością, a także wyższą jakością produktu.

Teamcenter daje możliwość zarządzania zasobami, a także finansami przedsiębiorstwa. Kompletne źródło wiedzy pozwala na usprawnienie wydajności biznesowej, a także komunikację globalną.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „TeamCenter”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
25 + 18 =