Grasshopper

Kategoria:

Opis

Grasshopper to integralna część programu Rhino, we wcześniejszych wersjach funkcjonujący jako bezpłatny dodatek. Umożliwia on graficzne programowanie poprzez użycie algorytmów. Strukturę skryptu buduje się w oparciu o stworzone już algorytmy, bez konieczności używania języków programowania. Definicje parametryczne powstają w oparciu o tworzenie zależności pomiędzy różnymi obiektami geometrycznymi. Poprzez świadome przekształcenia i definiowanie funkcji tworzy się parametryzowaną geometrię.
Grasshopper umożliwia operowanie licznymi wtyczkami, które pozwalają na wprowadzenie nowych funkcji. Program bardzo się rozwinął i ma szereg funkcji odpowiadających na potrzeby projektantów z różnych branż. Grasshopper jest szeroko wykorzystywany przez inżynierów,architektów i urbanistów. W swojej pracy używają go również projektanci mebli, twórcy biżuterii i korzystający z najnowszych technologii projektanci modowi.
Integracja Grasshoppera i Rhino umożliwia na transformację wygenerowanych kształtów w geometrię Rhino i zdefiniować jako parametr wcześniej utworzony kształt. Grasshopper to narzędzie, które wprowadza projektowanie na nowy poziom.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Grasshopper”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
16 + 10 =