Publikacja liczy 300 stron i jest dostępna bezpłatnie w formacie PDF wraz z dodatkowymi plikami do ćwiczeń i filmami instruktażowymi.

Podręcznik można zamówić na stronie: http://camdivision.pl/nx-cad-podstawy-ksiazka.html

Tutaj mogą Państwo przejrzeć podręcznik on-line:

– podgląd w technologii Flash (Windows) tutaj: http://bit.ly/1sVv4gv

– podgląd w technologii HTML5 (Android, iOS) tutaj: http://bit.ly/1t93ceL

NX-CAD_Podstawy-okladka

Publikacja jest dostępna w formie pliku PDF, a całości dopełniają pliki do ćwiczeń i filmy instruktażowe, na całość składa się więc:

NX CAD Podstawy modelowania – książka w PDF – 300 str. – całość 58 MB

Pliki 3D do ćwiczeń – spakowane RAR – całość 30 MB

Filmy instruktażowe do ćwiczeń – spakowane RAR – całość 1 GB

Podręcznik składa się z pięciu części:

1) NX CAD – Informacje wstępne

2) NX CAD – Projektowanie elementów

3) NX Synchronous Technology 3D

4) NX Synchronous Technology 2D

5) NX Realize Shape

Zawartość poszczególnych części

Część I i II powstała na bazie oryginalnego skryptu autorstwa Dariusza Jóźwiaka i ma za zadanie przekazanie najważniejszych informacji umożliwiających rozpoczęcie pracy z programem NX w środowisku modelowania. W części pierwszej zebrano informacje wstępne – opisano w nich proces instalacji i konfiguracji NX, interfejs, nazewnictwo użyte w skrypcie, oraz ogólnie metody wskazywania obiektów i wybierania poleceń.

NX CAD - podrecznik-1

W części drugiej przedstawiono krok po kroku proces projektowania części. Część ta ma przekazać informacje o jednym z możliwych sposobów pracy. Autor nie skupiał się w niej na opisaniu wszystkich narzędzi i opcji, ale zagwarantował, że jej lektura umożliwi poznanie podstawowych narzędzi i „oswojenie” się z interfejsem. Ponieważ polecenia są zbudowane schematycznie i posiadają podobny interfejs, opanowanie narzędzia w jednym poleceniu umożliwi Ci opanowanie innych poleceń, wykorzystujących te same narzędzia np. narzędzie wskazywania krzywych jest oznaczone tą samą ikoną we wszystkich poleceniach wymagających wskazania krzywych (tworzenie złożeń oraz rysunków wykonawczych i zestawieniowych jest dostępne w pełnej, drukowanej wersji).

NX CAD - Podstwy-2

Co znajdziemy w częściach III, IV i V?

Te części, autorstwa Marcina Antosiewicza, skierowane są do Tych z Państwa, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie stosowania Synchronous Technology (ST) w środowisku NX, jak i do użytkowników innych systemów CAD pragnących poznać Synchronous Technology,

Synchronous Modeling i Realize Shape.

Część III pozwali Ci na poznanie sposobów pracy z Technologią Synchroniczną przy modelowaniu przestrzennym (Synchronous Modeling).

Część IV wprowadzi w unikalne możliwości Synchronous Technology w środowisku 2D.

Część V podręcznika poświęcona została nowemu narzędziu pozwalającemu na intuicyjne i swobodne modelowanie 3D, jakim jest Realize Shape.

Pełna wersja podręcznika jest rozbudowana o środowisko Złożeń (NX Assembly) i tworzenia Dokumentacji (NX Drafting) – będzie dostępna w wersji drukowanej w lutym 2015 r.

Źródło: nxcad.pl

Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
2 − 2 =