Chociaż Artec skanery przenośne zostały zaprojektowane tak, aby idealnie pasował do ludzkiej dłoni, nasi klienci wykazali, że mogą tak łatwo zintegrować z systemami robotów. Największa

Jednym z najnowszych przykładów oprócz skanera Artec automatycznie skanować system pokazany na poniższym filmie. Meksyk Roztwór dostarczone przez norweską firmę Nornet czynienia z grafiką 3D, drukowania i rzeźba. Firma właśnie kupił skaner pająk do tworzenia cyfrowego nagrywania muzealiów, takich jak drzeworytów i figur gipsowych, a już niedostępne na rynku wtórnym samochodów. modele 3D skanowanych obiektów można zrekonstruować za pomocą drukarki 3D lub maszyn CNC.


Aby sprawdzić, czy pająk spotykają Skaner 3D oczekiwań swoich pracowników Nornet poddał go próbie. Pierwszy skaner 3D przymocowany do ramienia robota, robota uniwersalny 5 (UR5), który ich zdaniem jest prosty i bezpieczny program dla ludzi. Na przykład, gdy robot uderza przeszkoda znajdzie, natychmiast zatrzymuje


„Mam wiele obiektów do skanowania chodzi o automatyzację całego procesu skanowania.” – mówi Ben-Tommy Eriksen, dyrektor NorNetu. „Wybrałem Artec skanera ponieważ jego rozdzielczość pająka. Pająk widzi najmniejsze szczegóły na powierzchni drewnianych, więc jest idealny dla mojej pracy.”


Aby przetestować zautomatyzowane 3D silnik skanujący używany motocykl Eriksen starego, który miał dość złożoną krzywiznę i dziur. Silnik umieszczony na obrotnicy i skaner został przymocowany do ramienia robota porusza się wokół skanowanego obiektu. Robot wyposażony pająka skanera zidentyfikować obszary, które mają być ponownie skanowane aby wyeliminować dziury w ostatecznym modelu i uproszczenie post-processing.


Eriksen był bardzo zadowolony z wyników prac Pająk: „Jak można zobaczyć wszystko działało idealnie.”


Źródło: 3D Mistrz
Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
11 − 7 =