Ponad 200 delegatów z Sandvik i Edgecam podczas pierwszej wspólnej imprezy we Francji obejrzało na żywo strategię obróbki zgrubnej Wave w Edgecam, która została opisana, jako rewolucyjna obróbka skrawaniem na rynku francuskim.

Dwudniowe wydarzenie Sztuka frezowania odbywające się w zakładzie Sandvik w Orleanie zawierało pokazy frezowania oraz toczenia, według Antonio Parisse – Francuskiego Menadżera sprzedaży Edgecam nie było wątpliwości, co do tego, że „Delegaci byli urzeczeni potęgą oraz unikalnością procesu Wave”.

Wprowadziliśmy coś rewolucyjnego widząc reakcję, jaka nastąpiła po demonstracji strategii Wave, strategia poprawia standardowy cykl obróbki zgrubnej usuwając w równomierny sposób materiał – powiedział Wesley Tonks, Menadżer Strategiczny Edgecam

Proces obróbki Wave polega na obróbce wzdłuż długości rowka, jeśli jest to oczywiście możliwe, dzięki czemu narzędzie zużywane jest równomiernie. Głębokość obróbki zmniejszana jest tak, aby zapewnić jednakowy rozkład sił podczas obróbki pozwalając na odprowadzenie wiórów z rowka. W ten sposób przedłużane jest życie narzędzia oraz odprowadzana większa ilość ciepła.

Menadżer techniczny Edgecam’a we Francji Patrick Mercier wyjaśnia, że część demonstracyjna została opracowana przez Sandvik Coromant w Wielkiej Brytanii na maszynie Mori Seiki NV 5000 i wykonana za pomocą narzędzia CoroMill© Plura.

Pozostałe realizowane punkty imprezy: prezentacje dla różnych rodzin stali nierdzewnej; połączenie Adveona z Edgecam, zapewniające oszczędność biblioteki narzędzi na czas konfiguracji; rozwiązania dla toczenia w stali nierdzewnej wraz z demonstracją; i rozwiązania dla obróbki frezarskiej wyrobów ze stali nierdzewnej.

W ciągu dwóch dni zostały przedstawione nowe możliwości sprzedaży oraz były planowane kolejne wspólne imprezy Edgecam i Sandvik. Z Antonio Parisse ściśle współpracuje Sandvik Coromant menadżer projektu Herve Kostonika.

Źródło: edgecam.pl

Kategorie: Archiwum

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
9 − 5 =