W dobie szybkiego rozwoju przemysłu szybko rosnącej konkurencji między przedsiębiorstwami w zakresie wdrażania i stosowania produktów na rynku. Czas realizacji do narzędzi zaprojektowanych produktów stale skróconymi co przekłada się na szybkie zyski. Producentów oprogramowania często przeoczyć faktu, że przed użyciem polecenia do tworzenia wyspecjalizowanych części muszą mieć odpowiednią konstrukcję, w której pracujemy. Większość programów do projektowania części i narzędzi w palecie ma tylko domeną czysto techniczny umożliwia tworzenie dokładnych powierzchni, a następnie wykończone stałe. Korzystanie z tych poleceń jest trudne i czasochłonne, zwłaszcza dla ludzi, którzy projektu (koncepcji) produktu. Z tego powodu większość kawałków są tworzone z programów graficznych, a następnie grał w programach CAD .


„17 . Rysunek 1. Przebieg tworzenia wzoru NX


Ostatnio NX (dawniej Unigraphics) Siemens PLM Software to został wyposażony w narzędzia do szybkiego i łatwego tworzenia projektu. Na podstawie dodatkowej pracy może wykonywać bezpośrednio dostosowanie modelu mechaników z „design” pod względem technologicznym. Projekt jest opracowanie zestawu narzędzi znajdujących się w strongj <> postać Realize (Rysunek 2).


. Rys.2 paski narzędzi Forma Realize


Wizualnie struktura modułu z wyjątkiem rysunku eksploatacji płytce w bloku raczej podobny krzywe. Konstruktor – czy w tym przypadku projektant – stworzyć mocny start wkładając jedną z podstawowych prostych kształtach. To może być miejsce ciała, takich jak sfery, cylinder, prostopadłościan płaskiej powierzchni lub -. Jako koło lub prostokąt (figura 3)


. Rysunek 3. Korpus Przyrząd wprowadzający tor


użytkownik może odkształcać korpus przez rozciąganie lub spłaszczenie przegrodami, węzłów i krawędzi struktury sterującej (rys.4).


Fig.4 odkształca początkowy blok

.

Następnym etapem może być sporządzony podzielenie korpusu do oddzielnych sekcji, dowolnie zarządzany (rys. 5)


. Figura 5 podział obiektu na odcinki


Oprócz rozciągania oraz część spłaszczenie można usunąć więcej sekcji bocznej (figura 6).


63. Figura 6. Pociągnąć bocznych sekcji prostych ciała


Użytkownik może również zwiększyć przyczepność stałej kontroli prostopadłościanu (rysunek 7).


. Fig.8 łączące sąsiednie sekcje


Zaletą modelowanie kształtu sobie sprawę, jest ciałem stałym o modelowanie warunków brzegowych potrzebne, aby zapewnić płynne przejście pomiędzy poszczególnymi płatami. przeprowadza się aerodynamiczny kształt korpusu (rys.9)

. Analiza fig.9 i forma wizualizacji


Narzędzia

Pomoc forma zdaje sobie sprawy jest bardzo proste i intuicyjne. Przeciętny użytkownik zaledwie kilkadziesiąt minut, aby zacząć pracować efektywnie korzystać z aplikacji. Figura 9 przedstawia przykładowe modele, które mogą być tworzone w ciągu kilku minut, podczas modelowania w tradycyjny sposób, to może potrwać kilka dni. Należy również zauważyć, że zmiany mogą być wykonane w dowolnym miejscu bez żmudnych operacji edycyjnych.


Nowa aplikacja pozwala na stworzenie projektu bez modelowania dłuższą metę. Jest to szczególnie ważne dla małych i średnich firm, które nie mogą sobie pozwolić, aby zatrudnić kilka projektanci muszą szybki efekt i pracę składania do klienta.


Następnie film z przykładowych aplikacji korzystających z konta być kształtowane.

Źródło: nxcad.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
34 ⁄ 17 =