NX to firma Siemens PLM Software . Składa się z wyspecjalizowanych narzędzi, które wspomagają projektowanie, produkcja i analizy produktów. Jednym z najbardziej zautomatyzowanych modułów przyspieszenia budujących matryce do progresji jest Progressive Die Kreator . Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań może wyeliminować ręcznych metod modelowania Azuru, stemple, matryce, biura, itp No już potrzeby użytkownika przy użyciu standardowych poleceń modelowania. O uporządkowanej strukturze (Figura 1) taśmy prowadzące programu stopniowo przez cały okres projektu.


1a

. Rys.1 paski narzędzi NX Progressive Die Kreator


Tworzenie etapów pośrednich

kroki stacji pośrednich, gdy procesy są zginane, podnoszenia, itp zadziory. Etapy nie zawiera stację pośrednią, gdzie jest cięty i cięcia.


Proces tworzenie części pośrednich etapów można prowadzić z użyciem jakiegokolwiek modelu środowiska importu CAD . W przypadku zastosowania analizy nieparametrycznej pierwszy gotowego produktu jest wykonywana w celu wykrycia krzywych liniowych i nieliniowych. Następnie, każda linia łuk przypisany jest współczynnik, który określa długość wygięcia ekspansji. Współczynnik jest wybrany w zależności od zastosowanego materiału (Fig.2). Jeśli długość ekspansji została eksperymentalnie określona, ​​możliwe jest, aby wejść. Dzięki tej funkcjonalności jest obliczenie współczynnika i mogą być wykorzystywane do innych krzywych. Jeżeli którykolwiek z wymaganych krzywych wstępnego gięcia, użytkownik może automatycznie ustawiany przez podzielenie promień określonym kątem.


 matryc projektu pełnowymiarową progresji NX-2a (1) . Figura detekcji 2 krzywych liniowych i stosunek podziału zginanie


W następnym kroku program automatycznie generuje drzewo kliny ruchomy w stosunku do każdego skoku Azuru. Z kolejnych składników mogą rozwijać następnego zginać bez ręcznego modelowania (rysunek 3). To zagięcie opracowany w pierwszym etapie zostanie podjęta na następnym. Eliminuje to konieczność dla ekspansja powtórzeń tylnej zębów.


. Figura 3. Budowa ścian wygięte w celu przeprowadzenia początkowego składania


gdzie model obejmuje nieliniowej krzywej standardowej (np. Składanych), program pozwala bezpośrednio ciała, na przykład zginaniu liny (rys.4).


. Figura 4. Rozwój ścian wewnętrznych


Ostatnim narzędziem do rozwijania ściany jest Analizuj przyleganie . Wykorzystuje obliczenia MES . W każdym modelu stałej (lub powierzchni) stosuje się siatki elementów skończonych. W oparciu o program generuje płaszczyznę profilu przed złożeniem (rys.5).


. Fig.5 profil krzywej otrzymanej przed krotnie


Oprócz wytworzonego profilu są pogrupowane otrzymać serie analiz w celu wykrycia miejsca nadmiernego odkształcenia, redukcja naprężeń (Fig.6) etc.


 macierze konstrukcyjne pełnej progresji wielkości NX 2 (10) . Rys.6 napięć kolor mapa ilustrująca


Ponadto głębokie ciągnienie można określić warunki brzegowe w postaci taśm dociskowych. Za pomocą parametru sterowania intensywności siły, można wybrać optymalny pompowania. Wszystko jest generowany raport analizy w formie HTML , można zapisać każdy analizy w celu zachowania historię operacji.


Po dokonaniu niezbędnych zmian, zestaw zawierający wszystkie etapy pośrednie (na zakończeniu elementu płaskiego ślepej) (fig. 7) jest otrzymywana.


 macierze konstrukcyjne progresji NX-2a (3) Fig.7 generuje prezentacji etapów pośrednich

.

Generowanie 3D Azuru

Wielką zaletą aplikacji PDW jest możliwe uzyskanie Azuru generowanego podczas pracy narzędzia.


3D Azure to taśma metalowa zawiera wszystkie pory odzwierciedla rzeczywistego przebiegu operacji jego część.


W pierwszym etapie użytkownik inicjuje tworzenie Azuru projektu o nazwie narzędzia i materiału. Środowisko NX jest załadowany szablon depozyt gwarantuje uporządkowany. Oprócz matrycy, użytkownik ładuje pusty (płaska część) tworzą się w etapach pośrednich, i określa położenie sąsiedniej stacji przypisywania width linii płytki (fig. 8).


 matryce o dużej konstrukcji progresji NX 2 (11) . Fig.8 Azuru Określenie parametrów i położenia sąsiednich części


przedstawiający położenie zaktualizowanej procent materiału. To pozwala wybrać optymalne rozmieszczenie części. NX , aby dodać kilka wierszy tego samego kawałka. Jeśli istnieje taka potrzeba to można to zrobić na kilka różnych arkuszy koronki.


wybrano stosując optymalne rozmieszczenie powierzchni narzędzia tworzenia odpadów opisano stempli i matryc poszczególnej perforacji. Każda powierzchnia może być utworzona edycji narzędzia do dodawania radio minimalne rozszerzenia podcięć itp


Kolejnym krokiem po utworzeniu Azuru drzewa. Jest to osobny drzewo zawiera pewną liczbę stacji wcześniej utworzonych i powierzchni. Zidentyfikowane jako obszary pilotażowe są automatycznie powielane we wszystkich porach roku. Wybierając okno graficzne jest podzielony na trzy części zawierające przewód, w całej części wykrojki, a powierzchnie odpadów (fig.9).


 matryce o dużej konstrukcji progresji NX 2 (12) rys.9 zaczął koronki 2D

.

Kiedy wystarczająco


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 − 26 =