VoluMill

Kategoria:

Opis

VoluMill to w pełni zintegrowany dodatek do oprogramowania NX CAM. Umożliwia optymalizację obróbki zgubnej ze znacznie większymi głębokościami skrawania niż w przypadku innych tego typu oprogramowań. Większość tradycyjnych ścieżek skrawania to przede wszystkim stały posuw czy odsunięcie, co w przypadku jakichkolwiek zmian kierunku może powodować drgania i odkształcenia narzędzia. VoluMill pozwala na wyeliminowania nagłych zmian kierunku i optymalizuje ilość obrabianego materiału. Dzięki temu maszyna jest w stanie pracować w sposób bardziej płynny i ekonomiczny.

VoluMill – optymalizacja obróbki zgubnej

VoluMill to narzędzie, która znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Najczęściej wykorzystywany jest w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy medycznej. Jest niezbędny wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonanie elementów o złożonym i skomplikowanym kształcie.

VoluMill to przede wszystkim bezpieczne stosowanie dynamicznych parametrów. Łamiąc zasady frezowania może uzyskać bardzo szybkie czasy cykli. VoluMill zapewnia optymalną prędkość posuwu, wrzeciona, a także głębokość skrawania. Potrafi automatycznie redukować prędkość posuwu i dostosowywać ją do panujących warunków. Charakteryzuje się również stałym kątem opasania, co znacznie minimalizuje ryzyko chwilowych przeciążeń narzędzia.

VoluMill gwarantuje również równomierne rozłożenie sił na całej wysokości ostrza, co sprawia, że narzędzie jest maksymalnie zaangażowane.

Funkcje i możliwości VoluMill

VoluMill umożliwia pracę narzędzi skrawających oraz frezarek w idealnych i najbardziej optymalnych warunkach frezowania przez cały czas trwania tego procesu, niezależnie od rodzaju danej części, jej złożoności czy też kształtu.

Program wyposażony jest w system aktywnej kontroli przekroju wiórów. Umożliwia to zdecydowanie większą kontrolę nad prowadzonym procesem, a także pozwala na koordynowanie pracy istotnych elementów dynami skrawania metali.

Dużym ułatwieniem, które znacznie przyspiesza cały proces jest automatyczne dobieranie najlepszej strategii dla konkretnego zadania. VoluMill to inteligentna technologia, która samodzielnie radzi sobie ze złożonymi obliczeniami. Nie ma potrzeby wprowadzania szczegółowych danych na temat cech produktu. Algorytm automatycznie ustala kolejność wybierania materiału, optymalny kąt skrawania oraz kolejność operacji. VoluMill dba również o ustalenie ścieżki w taki sposób, by zachować odpowiednią odległość i zapobiec kolizji z uchwytem czy trzonkiem.

Inteligentna technologia redukuje drgania narzędzi, dobiera prędkość posuwu zgodnie z etapem procesu, co wydłuża żywotność narzędzi skrawających.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „VoluMill”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
2 × 2 =