Solid Edge

Kategoria:

Opis

Solid Edge to oprogramowanie CAD opracowane przez firmę Siemens PLM Software, które charakteryzuje się innowacyjną Technologią Synchroniczną. Nowoczesny parametryczny system CAD daje możliwość tworzenia przestrzennych modeli oraz całych zespołów. Dodatkowo oferuje analizę wytrzymałościową CAE, a także tworzenie dokumentacji.

System posiada bezpłatną wersje – Solid Edge 2D Drafting, a także przeglądarkę – Solide Edge Viewer.

Zaawansowany system Solid Edge

Solid Edge pozwala na projektowanie szerokiej gamy produktów. Umożliwia zarówno pracę nad pojedynczymi i skomplikowanymi detalami, jak i dużymi złożeniami. System wykorzystywany jest między innymi w branżach: motoryzacyjnej, lotniczej, budowlanej, medycznej i mechanicznej. Jest jednym z najczęściej wybieranych i najbardziej cenionych systemów CAD.

Solid Edge oferuje szeroki wybór narzędzi, które pozwalają na modelowanie 3D, tworzenie obliczeń MES, analizę projektów czy też tworzenie dokumentacji. Oprogramowanie posiada budowę modułową i jest skalowalny. Najnowsza wersja programu pozwala również między innymi na modelowanie generatywne, inżynierie odwrotną i modelowanie konwergentne. Umożliwia również kontrolę geometrii w dowolnej skali, nowe sposoby współpracy w chmurze czy też w pełni zintegrowaną analizę przepływów. Nowa wersja wzbogacona została również o nowe narzędzia do druku 3D.

Solid Edge umożliwia między innymi projektowanie konstrukcji blaszanych, spawanych czy ramowych.

Solid Edge i jego funkcje

System Solid Edge umożliwia dwa sposoby modelowania. Pierwszym z nich jest modelowanie sekwencyjne, które oparte jest o pełną kontrolę modelu poprzesz szkice. Każdy etap projektowania umieszczany jest w drzewie operacji. Drugim sposobem jest modelowanie synchroniczne polegające na wprowadzaniu zmian w licach i regionach, które determinują całość geometrii modelu.

Solid Edge to również nieograniczone możliwości sporządzania dokumentacji. System oferuje dużą ilość funkcji pozwalają na wymiarowanie, wykonywanie rzutów i przekrojów czy też powiązanie modelu z rysunkiem.

System umożliwia również stworzenie realistycznego ostatecznego wyglądu projektu, a także oferuje integrację z Teamcenter.

Solid Edge posiada również biblioteki elementów standardowych. Zawarte są w nich znormalizowane elementy zgodne ze światowymi normami, dzięki czemu praca nad projektem staje się znacznie szybsza. W bibliotekach znajdują się elementy takie jak śruby, profile czy łożyska, które należy jedynie wstawić do projektu bez konieczności ich projektowania. Biblioteki znajdują się zarówno w systemie, jak i w zasobach internetowych.

System Solid Edge oferuje również szereg modułów wyspecjalizowanych, co znacznie zwiększa jego możliwości. Wśród nich znajdują się między innymi XpresRoute do projektowania przewodów elastycznych, rur i rurociągów, Mold Tooling – moduł pozwalający na projektowanie form wtryskowych i tłoczników, czy też Wire Harnes Design – umożliwiający projektowanie wiązek elektrycznych.

Solid Edge to wysokiej jakości system, który sprawia, że projektowanie staje się zdecydowanie bardziej wydajne i szybsze.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Solid Edge”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
9 + 25 =