Pro/ENGINEER (obecnie Creo)

Kategoria:

Opis

Pro/ENGINEER, a obecnie CREO, to zintegrowany system CAD/CAM/CAE/PDM/PLM usprawniający procesy projektowe i wytwórcze. Działa parametrycznie i dwukierunkowo znajdując zastosowanie w większości firm. Program ten jest szeroko rozpowszechniony w branży motoryzacyjnej. Wykorzystywany jest również w branży elektrotechnicznej, elektronicznej, mechanicznej czy wojskowej.

Pro/ENGINERR to oprogramowanie, z którego od lat korzysta wiele firm. Stanowi standard na rynku oprogramowania MCAD. Posiada modułową budowę, dzięki czemu w łatwy sposób można dostosować go do konkretnych zastosowań. Jego zaletą jest przede wszystkim funkcjonalność i skalowalność. System ten jest uniwersalny i doskonale sprawdza się na każdym etapie realizacji projektu. Jego intuicyjny interfejs oraz łatwość komunikacji z innymi programami pozwala na stworzenie szczegółowego i kompleksowego projektu.

Pakiety programu Pro/ENGINEER

Pro/ENGINEER Basic Drafting Package (BDP)

Jest to jeden z podstawowym pakietów, który doskonale sprawdzi się w podstawowych pracach związanych z konstrukcją oraz dokumentacją techniczną. Pakiet ten nadaje się jako wsparcie dla istniejących już licencji Pro/ENGINEER Foundation XE, ale także jako osobne stanowisko konstrukcyjne. Zaletą tego pakietu jest przede wszystkim parametryczny szkicownik, a także modelowanie bryłowe w pełnym zakresie. Pro/ENGINEER Basic Drafting Package (BDP) to również między innymi podstawowa funkcjonalność modelowania powierzchniowego, praca w trybie złożenia oraz pełna funkcjonalność środowiska dokumentacji 2D.

Pro/ENGINEER Foundation XE (Extended Edition)

Tego rodzaju pakiet stanowi całościowy zestaw narzędzi projektowych obecnych w systemach 3D. To system kompletny i wystarczający do tworzenia modeli powierzchniowych i bryłowych. Pozwala budować złożenia, a także projektować połączenia spawane. Dodatkowo generuje dokumentację techniczną 2D zgodnie z wszelkimi wymogami.

Pro/ENGINEER Advanced SE (Standard Edition)

Pakiet Pro/ENGINEER Advanced SE (Standard Edition) zawiera w sobie pełną funkcjonalność poprzedniego pakietu – Foundation XE. Pakiet został jednak wzbogacony w aplikację Windchill PDMLink, która pozwala na zarządzanie zmianami i danymi. Umożliwia również konfigurację produktu na każdym etapie jego projektowania.

Pro/ENGINEER Advanced XE (Extended Edition)

Pakiet ten to rozszerzona wersja pakietu Advanced SE. Posiada jednak jeden z dodatkowych modułów:

  • Advanced Assembly Extension (AAX),
  • Behavioral Modeling Extension (BMX),
  • Interactive Surface Design Extension (ISDX),
  • Mechanics Dynamics Option (MDO),
  • Piping And Cabling.

Pro/ENGINEER Enterprise SE (Standard Edition)

Jest to pakiet, w którym zawierają się wszelkie funkcjonalności pakietu Advanced SE, a także wszystkie pięć dodatkowych modułów oraz aplikację Windchill ProjectLink do zarządzania grupową pracą zespołów zajmujących się projektowaniem.

Pro/ENGINEER Enterprise XE (Extended Edition)

Posiada wszystkie funkcje, aplikacje oraz dodatkowe moduły pakietu Enterprise SE. Wzbogacony jest o:

  • Matchcad – licencję, która stanowi standard w dziedzinie kalkulacji,
  • Arbortext Editor – przydatne narzędzie do dynamicznych publikacji,
  • ProductView Standard – przeglądarka plików i modeli, która jest niezależna od Pro/ENGINEER.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pro/ENGINEER (obecnie Creo)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
25 + 4 =