Na początku kwietnia w podpoznańskiej siedzibie firmy WObit odbyło się seminarium pod hasłem „Od pomysłu do zrobotyzowanej obróbki detali”. Głównym jego celem było kompleksowe zademonstrowanie etapów produkcji podzespołów według najnowocześniejszych światowych rozwiązań.

Z uwagi na ten fakt w seminarium uczestniczyły firmy, które dostarczają oprogramowanie CAD/CAM (GM System), komponenty do produkcji (WObit), obrabiarki (Dematec) oraz narzędzia skrawające (TaeguTec).

Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania firmy gospodarza, czyli WObit – jej okazałej, nowoczesnej siedziby oraz robotów przemysłowych i automatyki przemysłowej.

Ważnym punktem programu była prezentacja oprogramowania Solid Edge i technologii synchronicznej. W trakcie tego wystąpienia zaprojektowano detal, który w dalszej części spotkania został wytworzony na maszynie Doosan Infracore DNM 500. Był to swoisty wstęp do drugiej, warsztatowej części seminarium.

W opinii uczestników spotkania bardzo interesujące było obserwowanie całości procesu tworzenia części od projektu po jej wytworzenie na maszynach. Współorganizatorzy przygotowali bardzo ciekawe prezentacje współpracy oprogramowania z maszynami, możliwości technicznych poszczególnych robotów i automatyki czy trwałości i

„Forma seminarium połączonego z warsztatami oraz prezentacją maszyn i narzędzi, jest w mojej opinii bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich zainteresowanych inwestycją w profesjonalne oprogramowanie CAD/CAM oraz rozbudowę, czy unowocześnienie parku maszynowego. Serdecznie dziękuję wszystkim współorganizatorom spotkania a w szczególności firmie WObit, której ogromne zaangażowanie oraz gościnne progi przyczyniły się walnie do sukcesu tego wydarzenia” – mówi Jakub Domagała, Inżynier sprzedaży w GM System.

Źródło: GM System

Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
10 − 9 =