leczenia głębokich otworów, w których celem jest zmniejszenie do minimum liczby łączników są często używane konwencjonalne tokarki, obrabiarki oraz urządzeń do obróbki wielofunkcyjne czynnika chłodzącego doprowadzany pod wysokim ciśnieniem. Metody te są również przydatne w leczeniu niektórych głębokich otworów, zapewniając wysoką wydajność.


technik

najczęstszych otwory wiertnicze dokonać w głąb materiału, znamienny tym, że otwór jest utworzony w jednym sposobie działania. Istniejące otwory w celu zwiększenia i poprawy jakości jego powierzchni jest wykorzystywana powiercanie. Boring pomocą luster narzędzie jest usuwane w detalu. Trepanacja dominuje w leczeniu otwory na pożywce do stosunkowo niskiej mocy.


Wytworzone jądro tą metodą są często stosowane w oznaczeniach, zwłaszcza przy pracy z egzotycznych i jako surowiec w innych procesach produkcyjnych. Aby skasować oddzielna metoda jest stosowana, połączenie. cut rdzeń.


bardziej wyspecjalizowane metody są stosowane w celu uzyskania wąskiej tolerancji i nietypowe sposoby. Łuszczenie oznacza kombinację nagniatania narzędzie do idealnego wykończenia powierzchni i tolerancji wymiarowych i okrągłości.


W przypadku kamery nawiercone, znany również jako butelki wiercenia, wewnątrz długiego otworu jest większa, natomiast średnica wlotu i wylotu są mniejsze. Zaletą tego sposobu jest możliwość maszynowej złożonych kształtów wewnątrz obiektu, co umożliwia zmniejszenie wagi i zachowanie wysokiej jakości.


Systemy narzędziowe

Najbardziej powszechnie stosowane metody leczenia głębokich wierceń lufowym jest poprzez kanał przepływowy czynnika monolityczna i rowek w kształcie litery V, do usuwania wiórów. Ilekroć go stosować w obrabiarce CNC wyposażona w system chłodniczy pod wysokim ciśnieniem. Wiertła broni, które są bardzo dokładne narzędzia zapewnienia wysokiej jakości wykończenia powierzchni, a nawet 1 mm średnicy, ale prędkość posuwu jest mała ze względu na cienkość wału. Maksymalna głębokość wiercenia jest 100 x D tutaj.


układ rur (system pojedyncza rura – o) mogą być porównane z instrukcją odwróconym beczki: ciecz chłodzącą stosuje się do głowicy wiertarskiej od ściany rury i wiercenia studni, z którym wióry przemywa się wewnątrz. Wymaga izolacji ściany obiektu z otworu wlotowego.


STS jest optymalny do bardzo głębokich otworów, ponieważ przepływ cieczy chłodzącej z dużą prędkością, i jest trudna do ciętych materiałów, takich jak stal niskowęglowa, nierdzewnej stali lub ze stopów tytanu , STS standardowy zakres średnic od 15.60 do 130 mm i jest jedynym rozwiązaniem dla o średnicy większej niż 200 mm.


w systemie rur do przepływu czynnika chłodniczego między rurą wewnętrzną i zewnętrzną. Może być stosowany w tradycyjnych maszynach, na przykład. Tornos. Między otworem i obiektu nie wymaga dodatkowego uszczelnienia. Standardowe średnice w zakresie od 18.40 do 65 mm i o średnicy maksymalnej 200 mm.


Źródło: Sandvik Coromant
Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
1 × 22 =