Czy skalpel chirurgiczny może ciąć wodę? Szybkość i efektywność tworzenia deco lustra sztuka? Jaka jest różnica między cięcia plazmowego cięcie wodą? Trzecie spotkanie czwartej edycji kursu strumieniem wody Academy, której odnosił się do stosowania strumieniem wody przemysłowej, studenci Mechaniki Technicznej Szkoły wniesionych w Elblągu odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Gościem specjalnym był Paul Serzysko firma PIT – RADWAR S.A.


11-13 WJA 2 Czwarta edycja projektu “drop out” Wiedza wydrążonego w strumieniem wody Akademii trwa. Wykłady odbywają się w Elblągu Parku Technologicznego. uczniowie klas drugich techników Mechanika Mechatronika profil ten czas w stanie dowiedzieć się, co jet używać wody przemysłowej. Ostateczna udowodnił, że cięcie wodą maszyny są wykorzystywane w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, urządzeń elektrycznych w czasie produkcji, produkcja wind, w medycynie lub wyposażenia dla technologii żywności. Aby ułatwić sobie wyobrazić także pokazy filmów, które dokładnie odzwierciedlają procesy produkcyjne.


Jednym z obszarów, który również wykorzystuje waterjety przemysłu obronnego. Więc jej stosowanie jest opłacalne, jeśli trzeba użyć mniejszej liczby urządzeń podczas produkcji, i jakie są różnice między strumieniem frez maszyny wodą i laserem Serzysko Paweł powiedział firmy są T-RADWAR SA to jeden z największych i najważniejszym przemysłu obronnego w Polsce i jednym z wiodących dostawców sprzętu w dziedzinie profesjonalnych elektroniki polskich Sił Zbrojnych.


11-13 WJA 4 – To pozwoliło nam zaoszczędzić materiały lub wykonać w sposób, który zaawansowanych szczegółów. W tej chwili z dwóch maszyn, jesteśmy w stanie przebić się dwóch pracowników na zmianę – powiedział Paul Serzysko. – Zaletą tej technologii jest to, że w bardzo krótkim czasie, możemy przełączać się z jednej do innej pracy produkcyjnej. Cut warte grubości 150 mm, z końcówką do lutowania z płytą 0.5mm. Dzięki tej maszynie, jesteśmy bardzo elastyczni. Używamy dużo stopów aluminium i stali nierdzewnej. Ważną rzeczą dla nas jest to, że cięcie jest wykonany bez strefy wpływu ciepła. W wyniku tego przedmiotu ma zmiany strukturalne mają wpływ na późniejsze przetwarzanie. Ważne jest dla nas również ekologii, ponieważ maszyna nie przekracza normy hałasu nie generują odpadów niebezpiecznych i szkodliwych emisji.


praca na maszynie OMAX to przyjemność dla operatora. Po przygotowaniu projektu elementu do cięcia, oprogramowanie towarzyszące proponuje parametry związane z przetwarzaniem materiału lub czas i szybkość cięcia i nosić granatowe. Ponadto, jakość części cięcia nie wymaga dodatkowej pracy. Jak Paul Serzysko, cięcie laserowe i plazmowe wspomniany nie zostały dostarczone aż tak dramatycznych skutków. W pierwszym przypadku ograniczenia wynikają z faktu, że maszyna produkcyjna za pomocą lasera trwało znacznie dłużej, a zostawił nieprawidłowości w osoczu na krawędziach, co niemożliwe do dalszego przetwarzania.


11-13 WJA 1. Konferencja w Akademii strumieniem wody, słychać było z wielkim zainteresowaniem


– Jest to bardzo ciekawe i innowacyjne działania. Podobało nam się na konferencję na temat wojskowego. I nawet nie wie, że polski przemysł zbrojeniowy produkuje rzeczy znane i cenione na całym świecie. To dobrze, że armia jest stale rozwija i wykorzystuje nowoczesne technologie – podsumował spotkanie uczniów Szkoły Inżynierii Mechanicznej

.

śledź nas na profilu FB: href = “http://www.facebook.com/waterjet.academy” http: // www. facebook.com/waterjet.academy