Chociaż wiele drukowanie 3D jest jeszcze coś nowego, możemy śmiało powiedzieć, że rozprzestrzenianie technologii przyrostowych. Badanie Tymczasem za trzy lata prowadzone w druku 4D, a teraz Mitsubishi Electric Research Laboratories zaczął eksperymentować na coś jeszcze bardziej wydajne – druk 5D

Mitsubishi 5D - elementy-3-5X drukowanego strong 3D-1 drukowane odpowiedniki

Broszura tradycyjnego druku 5D miejsca, do którego dodano więcej dwuwymiarowy. Te cele są realizowane w trzech osi XYZ, odpowiadającą długości, wysokości i głębokości wzoru, ale w tym czasie, gdy dodaje się dwie więcej nabywają zdolności do tworzenia różnych struktur wewnętrznych całkowicie zaburzają uporządkowanego systemu sąsiednimi warstwami , W procesie drukowania 5D porusza nie tylko głowy, ale także stół, bo droga prowadzi wypukły kształt w przeciwieństwie do prostych poziomych warstw.


Dr William Yerazunis – Senior główny naukowiec Electric Research Laboratories Mitsubishi postanowili przeprowadzić testy, które mają pomóc w produkcji części z dużo większą siłą niż w przypadku 3D drukowane komponentów. W ich eksperymencie porównano zadrukowanych zarówno trzecim i piątym wymiarze.


drukowanie warstwy

konwencjonalnym 3D stosuje się w pionie i w naszym modelu jest słabszy w miejscu gdzie łączą. Siła działająca na nim może prowadzić do rozpadu struktury. Drukowanie pięcioosiowych produkcji obiektów, które są trzy do pięciu razy silniejsze pozwoli wydrukowane w 3D.

Jednak bardziej praca jest wymagane przed rozpoczęciem drukowania. Ponadto, badania prowadzone były tylko w plastiku i nie wiedzą jak się zachować modele dla innych materiałów. Dr Yerazunis wyjaśnia: Największa Broszura 5D wymaga szeregu analiz i wiedzy, które będą służyć do tej roli. Jednak to zupełnie zmienia nasze widzenie druku 3D, gdy wiemy, że jego odpowiednik pięciowymiarowy może być do pięciu razy bardziej wytrzymałe.

udany eksperyment Mitsubishi Electric Research Labs pokazuje ile zmiana może w branży technologii wzrośnie w najbliższych latach. 5D w drukowanych części były rzeczywiście bardziej trwałe i tańsze, ale zanim ta technologia jest powszechnie stosowany, wciąż musi przejść serię testów na innych materiałach. To pozwoli Ci odkryć swoje nowe właściwości i zastosowań.


Źródło: centrumdruku3d
Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
3 + 18 =