Co nowego w programie CAD ZW3D 2016?
Nowa wersja programu niesie ze sobą nowe funkcje oraz rozszerzenie funkcjonalności już istniejących operacji. Poniżej przedstawiany najważniejsze nowości ZW3D 2016.

ZW3D_2016_CAD_CAM_nowości

Ulepszone translatory
Nowy Szkic 3D
Zarówno zakładka Szkic 3D, jak i zwykły szkic 2D pozostały na swoich miejscach i działają tak, jak w poprzednich wersjach. Pojawił się za to nowy Szkic3D, który umożliwia rysowanie przestrzenne z użyciem wymiarów sterujących i wiązań znanych ze szkicu 2D.
Narysowany szkic 3D może być później użyty jako Profil dla operacji Wyciągnięcia czy Ścieżka dla operacji Wyciągnięcia po ścieżce.

Szkic_3D_zw3d_2016

Złożenia – mechaniczne wiązania
złożenia_ZW3D_2016_Beta

-Usprawnienia dotyczą także projektowania złożeń. Między innymi rozszerzono możliwości pracy z konfiguracjami, dzięki czemu różne konfiguracje tej samej części mogą występować w jednym złożeniu. Również różne konfiguracje podzłożenia mogą występować w jednym złożeniu.
Możliwe jest także poruszanie komponentami złożenia przy pomocy LPM bez wywoływania jakiejkolwiek funkcji. Natomiast w celu obrócenia modelu trzeba dodatkowo przytrzymać klawisz Shift.

-Największe zmiany obejmują typy wiązań. Do standardowych wiązań dodano wiązania: Symetryczne, Środkowe (komponent jest umieszczony pomiędzy dwiema ścianami), Zablokowane (powoduje „przyspawanie” jednego komponentu do drugiego), Płaszczyzny.

-Dodatkowo wzbogacono program o wiązania mechaniczne, takie jak: Przekładnia (teraz działa również z przekładniami stożkowymi), koło i zębatka, para liniowa, śruba.

ikonki
Ulepszono również operację lustra, która teraz może działać jak w poprzednich wersjach (tworząc nowy komponent) lub taki sposób jak szyk (wstawiając kopię tego samego komponentu).

Arkusze blach
-Istotną nowością są rozbudowane funkcje arkuszy blach. Funkcja wyciągnięcia została rozbita na dwie operacje:
1. Wyciągnij zakładkę – służy do tworzenia podstawy blachy (płaskiej blachy). Jeżeli wyciągamy drugi szkic, który swoim profilem nachodzi na wcześniej stworzoną blachę, program rozpozna jej grubość i scali go z nią.

arkusze_blach_zakładki_zw3d_2016

2. Wyciągnij zagięcie – umożliwia wyciągnięcie zamkniętego lub otwartego profilu. Na ostrych krawędziach zostaną automatycznie dodane zagięcia. Jeżeli profil jest zamknięty, w wyznaczonym punkcie zostanie dodana przerwa.

arkusze_blach_zw3d_2016

Nowa Funkcja: Zagięcie po ścieżce
Operacja ta jest podobna do wyciągnięcia po ścieżce. Zagięcie po ścieżce pozwala na stworzenie kompletnego zagięcia przy użyciu otwartego szkicu wyciąganego wzdłuż krawędzi podstawy blachy.

Zagięcie_po_ścieżce_zw3d_2016

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.zw3d.com.pl/35-news/latest-news/343-zw3d-2016-beta-nowosci

Źródło: 3D Master

Kategorie: Archiwum

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
12 + 25 =