Ten papier jest przedstawiony jako rozszerzony roztwory do zautomatyzowanego przyrządu do określonej wielkości w środowisku Figura 2D Solid Edge ST7.


Wymiarowanie jig jest popularnym sposobem stosowania 2D informacji o lokalizacji poszczególnych cech produktu, zwłaszcza w dziedzinie maszyny i narzędziem. Wynika to z faktu, że ten rodzaj klejenia jest powszechnie uważany za intuicyjny i łatwy do odczytania nawet w przypadku znacznego nagromadzenia wymiarów i docenione również, że wielkość wykonany metodą zajmują część stosunkowo mały arkusz dokumentacji 2D.


Solid Edge z wielu jego podpór generacji wymiarowania szablonu podczas stosowania powyżej. Wymiary po prostu stworzony widoki rysunków 2D z modeli 3D, jak i 2D z automatycznym wymiarowania obiektów załadowanego ze źródeł zewnętrznych.


. Najnowszą wersję ST7 szereg usprawnień przypisanych zarówno ręczny i automatyczny dobór jig


Największą nowością poświęcona ręcznych rozwiązań wymiarowania zamówił to:

.. A) w wielkości, na przykład jak na figurze 1 (w którym, w celu zwiększenia widoczności ukryty wskaźnik otworów) ST7 automatycznie wsuwane awarie linie do pomocniczych (fig. 2).
.. B) może być podawany wartości wymiarów st7 i ujemnego (figura 3)c) znacznie rozszerzona możliwość przeniesienia początek wymiarach tak nakazał. „Zero” oryginału innej wybranej pozycji (fig. 4).. D) stosując analogiczne wymiary w różnych widokach, na przykład do głównego widoku i widoku szczegółowego, jest wykonywane podczas czytelność dokumentacji 2D (linie wymiarowe nie blokują się nawzajem utrzymuje), jak pokazano na fig. 5,


e) po zastosowaniu ręcznego błędu w jednej linii pomocniczej wymiaru, podczas przenoszenia na określony wymiar w tym kierunku, inne wymiary – w celu zachowania wymienionych wyżej. przejrzystość dokumentacji – można automatycznie przenieść wyżej. Adres z dodatkiem odpowiednich błędów (rys. 6),


.. F) Wprowadzenie nowych możliwości startu wybranych wymiarach, w stosunku do stanu wyjściowego wyrównania innych wymiarach (fig 7). Jak wspomniano powyżej, system Solid Edge ST7 wprowadzono również nowe rozwiązania do automatyzacji zadań klejenia jig


Jest to możliwe między innymi w celu wyjaśnienia punktów, które są automatycznie ST7 i pomiędzy którymi są wymiary szablonu (rys. 8) zbudowany.


W naszym przypadku, centralne punkty są wybrane okręgi i elipsy

.


To prosi użytkownika o zidentyfikowanie geometrię, za co – biorąc pod uwagę informacje podane na rysunku 16 – System ST7 zbudować zestaw odpowiednich wymiarach .. wskazany tutaj wszystko (!) 2D widok pokazany na Rys. 9.


Następnie, w celu określenia kierunku i „zero” dla wymiarowych łańcucha montowane wzdłuż kierunku X oznacza skrajną krawędź pionową lewej stronie rysunku (w widoku jak na fig. 9).


. Uzyskany efekt bezpośrednio powyżej działania są przedstawione na Fig 10. System automatycznie znajdzie oba koła i elipsy zawierające widok rysunek i zidentyfikowany na podstawie łańcucha wymiarowego rzędna włączone w kierunku X, z „zera” na skrajnym lewym skraju powyżej. Rysuję.0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 ⁄ 4 =