EPLAN Data Portal: ponad 100 producentów

Nowy kreator danych komponentów w jeszcze większym stopniu ułatwia ich integrację w EPLAN Data Portal, co stanowi wygodę zarówno dla producentów, jak i użytkowników. Na rozpoczynających się w listopadzie targach SPS IPC Drives po raz pierwszy w historii w portalu będzie reprezentowanych ponad 100 producentów. Dzięki rozbudowanym danym komponentów, ponad 90.000 użytkowników portalu z całego świata może uprościć i przyspieszyć swoje procesy inżynieryjne. Niezbędne makra, dane komponentów i dane 3D wykorzystywane przy konstruowaniu wirtualnych szaf sterowniczych mogą być łatwo i bezpośrednio integrowane w projekcie CAE.

Dane produktów – tak jak w przypadku zilustrowanych tu komponentów firm Janitza i Noark – mogą być łatwo wstawiane do projektu EPLAN.

Na rozpoczynających się targach SPS IPC Drives, EPLAN Data Portal zanotuje znaczący rekord. Będą w nim zintegrowane dane komponentów pochodzących z oferty ponad 100 producentów – w tym wielu z Europy, Azji i USA. W połowie października dostępne były tu dane 99 producentów obejmujące ponad pół miliona zakwalifikowanych produktów, natomiast pod koniec trwania listopadowych targów liczba ta ma się zwiększyć do około 110. Ilość nowych firm również przedstawia się interesująco: w samym 2015 roku EPLAN zyskał dane 30 nowych producentów. Jednym z czynników mającym swój udział w tym niezwykłym sukcesie jest nowy kreator danych komponentów. Bazując na technikach znanych z Excela, dane producentów mogą być udostępniane w portalu znacznie łatwiej za pomocą pojedynczego przycisku. Producenci nie muszą posiadać żadnego specjalnego know-how – wykorzystana tu technologia rozróżnia dane komercyjne i graficzne, zapewniając ich intuicyjne sortowanie. Ponad 10 producentów zacisków, kabli, złączy i sensorów już miało okazję doświadczyć łatwości obsługi nowego narzędzia integracyjnego.

Dodatkowe 1,2 miliona zmiennych w konfiguratorze

Ponad pół miliona zintegrowanych plików z danymi producentów to jeszcze nie wszystko: użytkownicy przyrządów pomiarowych zyskują dodatkowo 1,2 miliona zmiennych w danych komponentów do konfiguracji. Producent aparatury pomiarowej Endress+Hauser już wprowadził istniejące konfiguratory sieciowe do interfejsu EPLAN Data Portal. Bazując na konfiguratorze EEC (EPLAN Engineering Configuration) pracującym online w tle oraz na Data Portal, mnóstwo potencjalnych wariantów może być konfigurowanych online.

Globalna ekspansja

Do nowych producentów z sektora technologii pomiarowej dołącza Janitza ze swoją ofertą cyfrowych mierników panelowych, Ziehl ze swoimi systemami pomiarowymi i monitorowania oraz Flowserve, amerykański producent aparatury pomiarowej. Kolejne nowe firmy z USA to Mencom, Priority Wire & Cable i Comtran Cable, zajmujące się produkcją kabli, Molex specjalizujący się w produkcji kabli i złączy oraz Hubbell specjalizujący się w produkcji złączy. EPLAN Data Portal staje się obecnie międzynarodowym źródłem danych produktowych. Jednym z najważniejszych chińskich producentów jest Chint, będący największym azjatyckim dostawcą produktów z sektora automatyki. Noark, będący oddziałem firmy Chint, udostępnił w portalu dane styczników i wyłączników automatycznych. Liaoning Create Cable z Chin zajmuje się produkcją kabli, a Ningbo GOOSVN Electronic to producent złączy adresowanych na rynek Azji i Pacyfiku. Jest rzeczą oczywistą, że dołączyli też nowi producenci europejscy do których należy ILME – włoski producent złączy elektrycznych, KEBA – austriacki producent elementów automatyki i Roxtec – szwedzki producent kabli i akcesoriów do obudów. Kolejni to Kabelschlepp działający w segmencie energetyki i systemów przenośnikowych, Hirschmann zajmujący się produkcją przełączników ethernetowych oraz inni, jak Citel, HBM, Klemsan, Lumberg, Promet i Sensopart.

Configurator_selection_in EDP: Konfigurator Endress+Hauser zintegrowany w EPLAN Data Portal zapewnia dodatkowe 1,2 miliona zmiennych

Podsumowanie

Zaletą dla użytkowników są wysokiej jakości dane urządzeń i komponentów. Ich szeroki zakres stanowi dla międzynarodowych producentów idealną, elastyczną platformę dla rzeczywistej «globalnej inżynierii». Dane 1:1 mogą być wstawiane do projektu dając użytkownikom możliwość szybkiego i elastycznego projektowania w oparciu o bieżące dane producenta. Ogromna różnorodność komponentów zapewnia maksymalną swobodę w procesach inżynieryjnych.

SPS IPC Drives

Źródło: Eplan Software & Service

Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 − 19 =