Dodatek SimWise MES do ZW3D CAD / CAM umożliwia Analiza statystyczna naprężenia przy obie części i montażu części. Program jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze, co pozwala skrócić czas analizy, a więc proces projektowania.


łatwość obsługi


  • Po utworzeniu udziału w programie ZW3D jednego przycisku przechodzi SimWise i geometria poprzednio utworzony jest ładowane automatycznie.

  • wbudowanej biblioteki substancji, użytkownik nie musi określić materiału części określając wszystkich parametrów.

  • siatki elementów skończonych jest automatycznie tworzony dla części o określonej gęstości, a użytkownik może zagęszczać prosięta wybrane powierzchnie, które przewiduje takiej potrzeby.

  • Oprogramowanie automatycznie określa ciężar elementu na podstawie wybranego materiału i bierze pod uwagę siłę grawitacji.


Analiza części montażowych

Po utworzeniu części zespołu mogą być przeprowadzone pewne analizę oporu w różnych położeniach, co pozwala na określenie najbardziej niekorzystnej sytuacji.H adaptacyjnie mesh – automatyczne zagęszczenie siatki

SimWise ma automatyczne zagęszczenie siatki FE. Program sprawdza wartość napięcia nakłada się na wstępnie skończonych elementów siatki, w miejscach, w których znajduje się duża wartość gradientu obliczona dodatkowych składników, które zmniejszają błąd w obliczeniach, gdyż nakładane przez użytkownika parametrów dodane.Połączenie funkcjonalności i łatwości korzystania z marek programowych w rękach projektanta sprawia, że ​​wygodne i przyjemne, jak również potężne narzędzie wspomagające prace projektowe.


Źródło: zw3d.com.pl


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
25 + 11 =