Firma 3D Systems ogłosiła, że już jest dostępne nowe oprogramowanie do modelowania: Geomagic Sculpt 3D z nowym dotykowym rysikiem 3D.

01

Geomagic Sculpt przekracza granice w modelowaniu brył pozwalając na swobodne projektowanie złożonych i organicznych brył. Geomagic Sculpt naśladuje ruchy fizycznego rzeźbienia a rysik Touch 3D daje użytkownikowi możliwość dosłownego odczuwania tego, co w danym momencie tworzy. Touch wykorzystując dotyk, daje użytkownikowi możliwość wyczucia każdego kształtu, tekstury czy krzywizny podczas tworzenia projektu.

Narzędzie Virtual Clay Modelling (“Wirtualna glina”) daje użytkownikowi możliwość manipulowania projektem tak, jakby był to kawałek gliny podczas obróbki modelu CAD.

06

Geomagic Sculpt to jedyne narzędzie oferujące kombinację zalet modelowania wokseli (pikseli trójwymiarowych) i Sub Divisional (SubD) modelowania powierzchniowego z narzędziami szkicowania określonego wymiarami. Z taką wolnością projektowania można tworzyć dokładnie taką geometrię jaką się chce.

Użytkownik ma możliwość dokładnego dostosowania nawet najmniejszych elementów aby zaprojektować wyjątkowy produkt.

Geomagic Sculpt pozwala zamieniać tekstury o dowolnej złożoności w “wirtualną glinę” aby doskonalić je dla idealnego wyglądu i dotyku.

02

Co więcej, model jest gotowy do wydruku 3D poprzez silnik modelowania oparty na wokselach w programie Geomagic Sculpt. Poprzez automatyczną analizę druku 3D, Geomagic Sculpt pozwala na optymalizację projektu niejako z marszu dla potrzeb wydruku analizując problemy związane z wydrukiem takie jak wymiary czy bliskość sąsiadujących elementów by dokonać zmian przed wykonaniem wydruku.

Geomagic Sculpt z dołączonym rysikiem 3D Touch oferowany jest w cenie 3.900 USD.

geomagic-sculpt-dotknij-projektu

Źródło: 3dspace.pl

Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 − 10 =