Podczas TCT Show Verbatim przedstawił nowe filamenty, oferujące lepszą jakość druku 3D

Firma Verbatim, należąca do Mitsubishi Chemical Holdings Group, przedstawia nowe filamenty do druku 3D – PET oraz wydajny filament PLA. Oba rodzaje włókien są przeznaczone do stosowania w drukarkach wykorzystujących technologię FFF (fused filament fabrication) i oferują udoskonaloną elastyczność, przezroczystość, zwiększoną wszechstronność zastosowań oraz jakość druku w porównaniu do materiału poprzedniej generacji. Produkowane w Japonii, wysoce zaawansowane materiały poszerzają asortyment spółki w kategorii druku 3D, dedykowany projektantom produktów, konstruktorom, hobbystom i wielu innym.

verbatim-3dfilament

Nowe filamenty PET i PLA zostały zaprezentowane po raz pierwszy na stoisku firmy Verbatim (stoisko H12) na targach TCT Show w Birmingham NEC w Wielkiej Brytanii, które odbywają się w dniach 28-29 września. Włókna stanowią uzupełnienie obecnego portfolio Verbatim, w skład którego wchodzą najwyższej jakości filamenty ABS, PLA i ultraelastyczne PRIMALLOY™ (TPE). Podczas TCT Show będzie można również obejrzeć dwa kolejne włókna od Verbatim, które niedługo będą dostępne na rynku: BVOH, materiał pomocniczy rozpuszczalny w wodzie; i PP (polipropylen), powszechnie stosowane wytrzymałe i elastyczne tworzywo sztuczne.

verbatim3dprintingfilamentrange

Włókno PLA jest bardzo popularne w środowisku druku 3D ze względu na niską toksyczność i lepsze referencje ekologiczne w porównaniu z tworzywami sztucznymi na bazie ropy naftowej. Jednak w przypadku filamentów PLA czasami występują problemy ze zniekształcaniem oraz kruszeniem. Aby wyeliminować te wady, nowe, wysokowydajne włókno PLA od Verbatim zostało wzbogacone o materiały dostarczone przez Mitsubishi, dzięki czemu filament oferuje dłuższą żywotność drukowanych obiektów. Ponadto, ta unikalna mieszanka jest dostatecznie miękka, aby do jej szlifowania wykorzystać typowy papier ścierny. Jest to kluczowe w przypadku przedmiotów 3D wyprodukowanych dla celów pokazowych.

verbatim3dprintingpiston5

Nowy filament Verbatim PET jest stabilnym, a jednocześnie lekkim plastikiem, powszechnie stosowanym do produkcji opakowań na napoje. Zapotrzebowanie na włókna PET wzrasta w branży druku 3D ze względu na łatwość obsługi, solidność (wytrzymałość na rozciąganie 70 MPa*) oraz wysoką przezroczystość (optyczna przepuszczalność 90%*). Obiekty drukowane z włókien PET są stosunkowo gładkie, z teksturą wstęgową, o przezroczystym, błyszczącym wyglądzie.

verbatim3dprintingprinter

„Wyprodukowane w Japonii z materiałów wysokiej jakości i według najwyższych standardów przemysłowych, nowe filamenty bazują na zaawansowanych i zastrzeżonych procesach produkcyjnych pozwalających na uzyskanie możliwie najlepszych rezultatów drukowania 3D. Wiemy, że spójność druku jest kluczowa dla branży 3D. Nowe włókna od Verbatim oferują stałą jakość niezależnie od szpuli. Produkty oferują również lepszą tolerancję mechaniczną, bez ryzyka zatkania lub zablokowania w drukarce”, wyjaśnia Rüdiger Theobald, dyrektor marketingu Verbatim EMEA.

verbatim3dprintinggearbox7

Nowe włókna Verbatim są kompatybilne z prawie wszystkimi drukarkami 3D, w tym Ultimaker, Massportal, Makerbot, Leapfrog, pochodnymi RepRap oraz Aye Aye Labs, Builder, iMaker, PrintrBot i wieloma innymi. Pełna lista dostępna jest na stronie internetowej:verbatim-europe.co.uk

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top