Nowa, niezawodna rodzina frezów trzpieniowych

Premiera: CoroMill® Plura Heavy Duty (HD) to zupełnie nowa rodzina monolitycznych frezów trzpieniowych, przeznaczonych do usuwania dużych ilości metalu w krótkim czasie z niezawodnością wymaganą w ciężkiej obróbce zgrubnej

Monolityczne frezy trzpieniowe CoroMill Plura HD stanowią rozwiązanie pierwszego wyboru do zgrubnego frezowania występów, frezowania rowków całą szerokością, zagłębiania skośnego oraz interpolacji śrubowej stali i stali nierdzewnej. Znajdują one też zastosowanie w obróbce żeliwa i materiałów żaroodpornych. Frezy umożliwiają bezpieczną i niezawodną obróbkę w szerokim zakresie parametrów skrawania.

SAN864_144983_LR

CoroMill® Plura Heavy Duty (HD), zupełnie nowa rodzina monolitycznych frezów trzpieniowych

Ciężka obróbka zgrubna wymaga dużego bezpieczeństwa i długiej, przewidywalnej trwałości. Udoskonalony kształt rowków wiórowych nowych frezów został szczegółowo zaprojektowany na podstawie wyników analizy metodą elementów skończonych, dlatego gwarantuje efektywne odprowadzanie wiórów przy obróbce z dużymi głębokościami skrawania. Taki kształt rowka zapobiega ponownemu przecinaniu wiórów i niespodziewanemu wyłamaniu krawędzi. Dzięki efektywnemu odprowadzaniu wiórów możliwe jest użycie frezów trzpieniowych z pięcioma ostrzami do obróbki całą szerokością rowków o średnicy nawet dwukrotnie większej od średnicy frezu, bez pogorszenia bezpieczeństwa obróbki. Frezy trzpieniowe do stali nierdzewnej mają też możliwość wewnętrznego podawania chłodziwa dla uzyskania największej sprawności odprowadzania wiórów i kontroli temperatury.

Właściwości geometrii frezów i gatunki zapewniają wyjątkową wydajność skrawania i trwałość. Opracowano dwa nowe gatunki: wszechstronny (preferowany do obróbki na sucho) oraz gatunek do obróbki w trudnych warunkach oraz z dużym zagłębieniem w materiale przy obróbce z chłodziwem. Mocna geometria czoła ułatwia wykonywanie zagłębiania skośnego. Podziałka nierównomierna i powierzchnia walcowa zmniejszają drgania, zapewniając przewidywalną wydajność i niezawodność we frezowaniu zgrubnym.

Źródło: sandvik.com

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Back to Top