ZWCAD to program, który jest dostępny w Polsce już od 2005 roku. Nie tak dawno opublikowana została najnowsza wersja ZWCAD 2023, która obfituje w liczne nowości. Jakie nowe funkcjonalności można teraz znaleźć w programie?

ZWCAD 2023 – poznaj wszystkie ulepszenia

ZWCAD 2023 nareszcie jest dostępny! Praca nad ulepszeniami w programie dobiegła końca, dzięki czemu możemy zaprezentować najnowszą edycję ZWCAD. Dodane zostały nowe funkcje i nastąpiły pewne modyfikacje, które sprawią, że codzienna praca z programem będzie teraz przebiegać jeszcze sprawniej i owocniej.

Większa wydajność i szybkość działania programu

To, od czego warto by zacząć, to przede wszystkim jeszcze większa wydajność i szybkość działania programu. Zmiana ta jest odczuwalna niemal od razu. Teraz operacje, takie jak zaznaczanie, kopiowanie, eksport arkusza do modelu czy rendering działają błyskawicznie i bez najmniejszych zarzutów. Wśród ważnych ulepszeń, które dodano do najprostszych operacji, znajduje się m.in. dodanie wymiarów podczas rysowania prostokąta, a także inne drobne modyfikacje.

Obsługa kontrolerów 3D

W ZWCAD 2023 możliwa jest obsługa kontrolerów 3D, czyli dodatkowych urządzeń, dzięki którym można w płynny sposób zarządzać wyświetlanym obrazem, poprzez przybliżanie i oddalanie, przesuwanie oraz obrót rysunku. Istnieje również możliwość przypisania klawiszom funkcyjnym konkretnych funkcji programu CAD, tak aby praca przebiegała jeszcze szybciej i efektywniej.

Co jeszcze można znaleźć w najnowszym ZWCAD?

Lista nowości w najnowszej edycji programu ZWCAD nie jest krótka. Wyróżnić można naprawdę wiele ulepszeń czy to w zakresie zarówno wydajności i funkcjonalności, jak i interfejsu oraz modelowania 3D. Oto niektóre z nich:

  • edycja brył poprzez uchwyty – wstawiona do programu bryła posiada uchwyty, za których pomocą użytkownik w łatwy sposób zmieni jej położenie oraz rozmiar;
  • wygodne ustawienia uchwytów – od teraz klikając prawym przyciskiem myszki, możemy łatwo zmienić ustawienia uchwytów;
  • menedżer zestawów arkuszy – jest to nowe narzędzie ułatwiające zarządzenie rysunkami oraz ustawieniami drukowania. Szczególnie przydatny w przypadku pracy nad wieloma projektami z dużą liczbą rysunków;
  • nowe funkcje tabeli – w nowej wersji programu dodano przydatne funkcje tabeli, dzięki czemu jest ona o wiele lepiej zoptymalizowana i ulepszona. Do samej tabeli można od teraz wstawiać bloki;
  • edycja brył poprzez panel właściwości – w panelu właściwości możemy ustalać i dowolnie zmieniać wymiary brył, takie jak wysokość, długość czy promień;
  • podpowiedź z obrazkiem – po najechaniu muszką na wstążkę wyświetli nam się okno z podpowiedzią, która pozwoli zrozumieć, jak korzystać z danej funkcji;
  • obsługa kontrolerów 3D – nowa wersja programu obsługuje kontrolery 3D, pozwalające na płynne oddalanie i przybliżanie obiektów oraz obrót rysunku.

ZWCAD 2023 – program dla najbardziej wymagających użytkowników

ZWCAD 2023 to program, który powstał z myślą o odpowiedzeniu na potrzeby i wymagania profesjonalistów z różnych branż. Dzięki wprowadzonym ulepszeniom i innowacjom, praca z tym narzędziem będzie jeszcze prostsza i bardziej efektywna niż dotychczas. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dobrać program zgodnie z docelowym zastosowaniem i charakterem branży. Na pewno każdy będzie zadowolony z wyboru!

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
6 × 7 =