Rozwój to klucz do sukcesu dla każdego twórcy, który powinien korzystać z najlepszych i najnowocześniejszych rozwiązań. Projektanci, architekci i inżynierowie od lat wybierają pogram ZWCAD, bo ten nadąża za zmianami, dostosowując się do nowych realiów. Potwierdza to nowa wersja ZWCAD 2022. Dowiedzmy się o niej najistotniejszych informacji.

ZWCAD – przyjaciel każdego twórcy

Każdy, kto zajmuje się tworzeniem projektów graficznych, zna na pewno profesjonalny program – ZWCAD, który wspomaga pracę nad tworzeniem płaskiej dokumentacji 2D i tworzeniem modeli 3D. ZWCAD to podstawowe narzędzie dla projektantów, inżynierów i architektów. Zapewnia dostęp do ogromnej palety różnych funkcji, co otwiera pole możliwości w twórczych zadaniach, gdzie liczy się maksymalna precyzja. Dzięki niemu można kreślić wszelkiego rodzaju kształty, linie, łuki, bryły i dokumentować wszystkie elementy projektu. 

Program jest kompatybilny z formatami CAD, m.in. DWG/DXF. Niezwykle łatwy w obsłudze, w pełni intuicyjny, więc nawet, jak nigdy z niego nie korzystaliśmy, szybko nadrobimy zaległości. Wybierając ZWCAD, zyskujemy bezterminową licencję, brak opłat subskrypcyjnych i możliwość aktualizacji do najnowszej wersji. I właśnie, pojawiła się nowa wersja 2022, którą opiszemy poniżej, zwracając uwagę na nowe – jeszcze bardziej nowoczesne i pomagające w pracy – funkcjonalności. 

Co nowego w ZWCAD 2022?

Zmiany, które zaszły są różnego rodzaju – jedne to całkowite nowości, inne ulepszenia, a jeszcze kolejne dotyczą wydajności i stabilności. 

  • Zacznijmy od ulepszonego Smart Plotu, co oznacza, że plik wyjściowy jest jeszcze lepiej dostosowany, a różne rozmiary papieru mogą być plotowane w tym samym czasie. 
  • Nowością jest konwersja komentarzy głosowych na tekst, dzięki czemu wiadomości głosowe utworzone przez aplikację Smart Voice mogą być zamienianie na tekst. Ale to nie wszystko, bo takie teksty jesteśmy też w stanie wyodrębnić poprzez kopiowanie i wklejanie. W efekcie użytkownicy mogą czytać wiadomości głosowe bez odtwarzaczy dźwięku. 
  • Poza tym trzeba wspomnieć o całkiem nowych typach danych dla tabel. Dodano ich dokładnie cztery: Waluta, Data, Procent i Punkt. Co więcej, w komórce tabel można używać większej ilości typów danych.
  • Wpisywanie specjalnych poleceń podczas wykonywania funkcji, przykładowe COLOR (zmiana aktualnego koloru, w którym rysujemy), LINETYPE (Otwiera menu zarządzania liniami i pozwala na zmianę bieżącego typu linii), LWEIGHT (Otwiera menu ustawienia szerokości linii i pozwala na zmianę bieżącej szerokości linii) itd. 

Nie zapomniano również o ulepszeniach, poprawie wydajności i stabilności. W tym celu polepszono rozbijanie splajnów (mogą być teraz eksplodowane przy użyciu polecenia EXPLODE), zoptymalizowano wyświetlenie obiektów 3D w stylach wizualnych Shade Plot i Hidden, a także usprawniono ruch kursora podczas pracy nad złożonymi projektami. Porusza się on teraz płynnie i bez zacięć. 

Zdecydowanie warto wypróbować nową wersję programu ZWCAD, by projektować jeszcze lepiej i szybciej. Zachęcamy do kontaktu z nami poprzez https://www.zwcad.pl/cennik-zwcad/zapytanie-ofertowe.html. Przygotujemy dla Państwa spersonalizowana ofertę!

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
15 × 23 =