Przedsiębiorstwa produkcyjne powinny stale usprawniać proces zarządzania danymi, aby praca  była jeszcze bardziej wydajna i efektowna. Skuteczne zarządzanie danymi daje profity w każdym obszarze działania firmy – szczególnie poprzez integrację zarządzania danymi produktu (PDM) oraz systemów planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP).

Korzyści płynące z usprawnień zarządzania danymi

Usprawnienie zarządzania danymi produktów zwiększa wydajność firmy. Dzieje się tak poprzez automatyzację ręcznych procesów – szczególnie tych powtarzalnych. Jest to na przykład tworzenie list produktów zakupowych czy sprawdzanie poprawek na rysunkach. Narzędzia PDM pozwalają na zminimalizowanie opóźnień czy przekroczeń założonych kosztów, a także skrócenie czasu potrzebnego do wprowadzenia nowych produktów między innymi poprzez eliminację zbędnych procesów.

Systemy zarządzania danymi produktów poprawiają jakość wyrobu. Dzieje się tak dlatego, że pozwalają na eliminację błędów wynikających ze starych wersji projektu, ograniczenie ilości odpadów i przeróbek, łatwiejsze znajdowanie dotychczas realizowanych produktów czy poprawę obsługi zmian technicznych.

PDM znacznie ułatwia współpracę. Łączy rozproszone lokalizacje i ułatwia kooperację między nimi, promuje współpracę międzydyscyplinarną w działach inżynierskich i nie tylko, a także łączy procesy rozwoju produktu i produkcji.

Dodatkowo wdrożenie systemów zarządzania danymi produktów skraca czas realizacji projektu na zamówienie, a także pozwala na jednoczesne opracowywanie produktów i dokumentacji.

Rozwiązania SolidWorks do zarządzania danymi

SolidWorks posiada ofertę ciekawych produktów pozwalających na efektywne zarządzanie danymi, których funkcjonalność porównywalna jest do drogich systemów PLM. O jakich aplikacjach mowa?

  • SolidWorks PDM Standard

To rozwiązanie jest częścią Solidworks Proffesional oraz Solidworks Premium. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla mniejszych firm. Pomaga organizować pracę inżynierów oraz zarządzać danymi projektowymi i inżynierskimi.

  • SolidWorks PDM Proffesional

Ten produkt jest rozwinięciem pakietu Standard i nadaje się do dużych i małych przedsiębiorstw. Pozwala na łatwiejsze opracowywanie produktów oraz zarządzanie nimi poprzez przejrzysty sposób przeglądania, wyszukiwania i zmieniania plików. Posiada funkcjonalności pozwalające zautomatyzować pracę i upewnić się, że produkcja zgodna jest z najbardziej aktualną wersją.

  • SolidWorks Manage

SolidWorks Manage to najbardziej zaawansowany system zarządzania danymi, dzięki któremu administrowanie plikami i integrowanie aplikacji możliwe jest na globalnym poziomie poprzez platformę Solidworks PDM. Posiada szereg dodatkowych funkcji, które pozwalają między innymi zarządzać harmonogramami i zasobami projektu, usprawniać procesy biznesowe, poprawiać automatyzację oraz przedstawiać wszystkie dane w sposób dostosowany do różnych grup odbiorców.

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 − 7 =