Advanced analiza wtrysku NX (16) Rysunek 1. Widok kartę menu z zaawansowanej analizy wtrysku dodatkowe

.

NX & amp; Moldex3D-

wtryskowe Analiza jest bardzo złożony problem, który może znacznie obniżyć koszty narzędzi wykrywania błędów w fazie budowy. Zaawansowane oprogramowanie do wstrzykiwań analizującym oparte na wieloletnim doświadczeniu. Z tego powodu zdecydowano się na wdrożenie programu do analizy, który jest sprawdzoną zastrzyk NX Moldex3D. Moldex3D jest stosowany w różnych gałęziach przemysłu, między innymi w przemyśle motoryzacyjnym. Połączenie silnych narzędzi projektowania i analiz, kompleksowe rozwiązanie znajduje się w jednym systemie uzyskuje. Nie ma potrzeby, aby dowiedzieć się dwa programy. Jest on oparty na środowisku NX interfejsu użytkownika lub środki graficzne.


Start analiza wtrysku

Ikony analizy systemowej bar (Rysunek 1) poprowadzi użytkownika krok po kroku przez wszystkie etapy definiowania. W pierwszym odnosi się do folderu, w którym chcesz zapisać wszystkie informacje dotyczące analiz. Domyślnie jest to folder, w którym model jest analizowany. Następnym krokiem jest pokazana w analizie i dobranego materiału. W tym przypadku, mamy około 30 producentów w świecie tworzyw sztucznych (Rysunek 2).


analiza wtrysku NX zaawansowane (10). W zaawansowanych ustawień może być dokładnie materiał wybrany na podstawie parametrów przedstawionych graficznie (figura 3)


analiza wtrysku NX zaawansowane (11) Rys Wybór materiału 3 na podstawie właściwości..


. Kanały zasilające i zasuwowych

Następnie określono

Wstaw drzwi

Ważnym aspektem przygotowania analizy jest odpowiednie przygotowanie kanałów zaopatrzenia materiałowego. Można to zrobić za pomocą specjalnych narzędzi, w formie lub przy użyciu kreatora NX przygotowane szablony (rysunek 4).


analiza wtrysku NX zaawansowane (12). 4 podstawowe typy drzwi


wkładka jest wybierany ręcznie przez określenie punktu, lub automatycznych bram selekcji. W tym przypadku program dotyczy mapy kolorów sugerując miejsce do dodania przewyżka i gdzie (Rysunek 5) nie jest zalecane.


analiza wtrysku NX zaawansowane (13). Rys.5 mapa kolor z proponowanej lokalizacji drzwi


Wstaw kanał

dostawa materiału przejście może być tak jak w przypadku drzwi jest definiowany jako istniejący lub generowane jako nowy obiekt. Kanał pokolenie jest zautomatyzowany. Domyślne wartości dobiera się tak, że kanał jest utworzony bez żmudnych regulacji parametrów (figura 6).


analiza wtrysku NX zaawansowane (14). Fig.6 automatyczne generowanie kanałów dolotowych


przewody zasilające mogą być określane jako zimnego lub gorącego kanału rynny spustowej. Jest to bardzo ważne, ponieważ korzystanie z dystrybutorów i materiału materiału kursu ogrzewa dalej w zmianie warunków wtrysku.


formowania czas chłodzenia

analizy w celu określenia czasu chłodzenia wypraski, wskazać miejsce być chłodzone dalej (na Fig.7). Analiza ta, co oznacza, że ​​łatwiej jest określić czas cyklu maszyny do formowania wtryskowego.


analiza wtrysku NX zaawansowane (15) Wykrywanie chowany zaciskowy

Zaawansowane analizy w celu wykrywania zagrożeń w okresie (upadku muru) na powierzchni przedmiotu. W oparciu o przerzedzenie mogą być przeprowadzane w określonych miejscach w celu wyeliminowania tego zjawiska w okresie. Ważne jest, aby wykryć, że wciągi nie trzeba przeprowadzać analizę w celu określenia długoterminowego się tylko wrysku punktu materialnego i uruchomić analizę. Po mniej niż kilka sekund, to otrzymuje się wynik analizy (Figura 8). miejsca zaznaczone na czerwono wskazują wciągi.


analiza wtrysku NX zaawansowane (1). Fig.8 szybkie wykrycie wysuwany zaciskowy


stosunek długości do grubości materiału przepływu

W końcowej analizie można wykonać bez długiego konwersji jest analiza stosunku długości do grubości ścianki przepływu materiału (rys.9). Jest to istotne znaczenie, gdyż umożliwia pierwszej oceny, czy zmienić iniekcji w celu uzyskania najkorzystniejszych warunków przepływu i uniknąć widocznego wspólną linię.


analiza wtrysku NX zaawansowane (2). Analiza figury 9 ilustrujący płynięcia stosunek grubości kompaktowej


obliczenia startup

Powyższa analiza i sposoby określania warunków początkowych nie wymaga długiego czasu obliczeń (zazwyczaj w ciągu kilku sekund). Gdy chcemy zobaczyć bardziej zaawansowanych obliczeń analizy powinny uruchomić dokładniejszą analizę wtrysku .. można to zrobić za pomocą standardowego gniazdka lub wypełnienie DOD


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
14 × 28 =