1. Nowe rozwiązania modelowania Standardowy / niestandardowe otwory.

Modelowanie otworów jest jednym z najważniejszych aspektów działalności projektu inżynierii mechanicznej CAD 3D / 2D. Problem ten jest szczególnie ważny w przemyśle i branży narzędzie, choć można powiedzieć, że jest to najbardziej radykalne obszary mechanicznych zastosowań CAD.


Wśród rozwiązań dla tworzenia otworów narzędzi 3D / 2D CAD są bardzo ważne:


 • modelowania znormalizowane otwory (otworów danego typu, wartości ich wielkości są standardem przemysłowym)
 • Modelowanie otwór

 • użytkownika (rodzaj i rozmiary określone przez użytkownika),
 • intuicyjny i do przechowywania. konfiguracje dla niestandardowych otworów
 • elastyczne i szybkie zmiany konfiguracji rodzajów oraz wymiarów powyżej. Otwory
 • szybka zmiana wiedzy. Otwory, przez wprowadzenie tych dodatkowych własne otwory, które mają być włączone do projektu i / lub usuwa się z otworów, które nie powinny być użyte (np. Stosunkowo zbyt małe lub zbyt duże, lub po prostu nie stosowane w praktyce indywidualna technika) -. Wynikiem tego jest znajomość otwory bazowych odpowiednio dostosowane do potrzeb konkretnego firmy
 • łatwo dzielić się wiedzą. Powyżej. Otwory między różnymi użytkownikami.


Solid Edge ST7 oferty najnowszą wersję swojego zakresu nowoczesnych rozwiązań do modelowania otworów, używając znacznie przyspiesza i ułatwia pracę w CAD.


Jedną z głównych innowacji jest zastosowanie MS Excel Files ST7 w bazie wiedzy. Otwory wykorzystywane w projektach, jak się później rozszerzony.


Należy podkreślić, że założenie ST7 pozwala na łatwy wybór określonego standardu, zgodnie z którą chcesz pracować (jak widać, między innymi, jak na przykład wybór szablonów dla nowych plików).


To odnosi się także do otworów. Najnowszą wersję ST7, dowody na to jest obecność wielu plików MS Excel predefiniowane (tj. Wiedzę Archives .xlsx na zasadzie indywidualnej. Otwory), z których każda zawiera rdzeń standardów technicznych np. metryczny ISO, ANSI cale, ANSI metryczny DIN, GOST metryczny metryki, metryki UNI, etc.


Pliki są instalowane na dysku twardym wraz z ST7 (rys. 1).


rys_01_011

A analizując zawartość pliku .xlsx przeznaczonym do normy ISO metryczny (otwierając go bezpośrednio z lokalizacji na dysku), zdasz sobie sprawę, że trzeba

odpowiedniego arkusza, o wymiarach są różne dla każdego rodzaju otwory (według ISO), takie jak prosty gwintowany otwór (fig. 2) i szereg stożkowym. Uwaga, między innymi, fakt, że nawet ten plik wsadowy jest dostępny w polskiej wersji językowej.


rys_01_021

Podczas pracy w środowisku 3D, obie części zestawów arkuszy, a gdy działa hole, można zauważyć okno dialogowe całkowicie nowego interfejsu tego polecenia (Rys. 3, która początkowo ma wymiary mniej złożony z otworem). Ważną kwestią jest jednak to, że nawet przy takim poziomie, użytkownik może uzyskać dostęp do odpowiedniego pliku .xlsx (w odpowiednim standardzie).


Nowy interfejs dialogowe polecenia Otwór

Po otwarciu pliku Xlsx mogą być wstawiane do odpowiednich zmian, na przykład. Baza wiedzy nt. Norma ISO otwory metryczne usuwa wszystkie otwory M10. W przeciwnym przypadku, wartość fazowanie krawędzi wlotu i wylotu do M8 – automatyczne i krawędzie ukośne otwory (opcjonalne) jest również nowy ST7 – zmieni się z określonej wartości 0,6 x 45 1 x 45 <(fig. 4). / P>

rys_01_041

Możliwość zmiany parametrów otworów w plikach Excel

Należy także zauważyć, że nawet pojedyncze otwory ST7 przygotowany definicje dla wariantów z następujących: „rozmiar” wiertła (otwory) nominalne „pin” (otworami) i „śruby całkowitą odległość” (również dopasowanie).


wyniku powyższego. Przykłady lista zmian zakończonych otworami (dostępne w komendzie szczelinowe) i celowo ignoruje predefiniowanych kanałów dla M10 i wartości fazowanie krawędzi otworów przelotowych pod śruby M8 zdobył nową domyślną (!). Faza 1 mm

W przykładzie przedstawionym na fig. 5, wybrany przez gwintowany otwór M8 się tym wartości domyślnej fazowanie krawędzi 1 x 45, w luźnym pasowaniem wykonania. Spersonalizowana, zdefiniowany otwór rejestrowane jako „otwor_nr_01”. Dwa otwory zostały wykonane w przykładzie modelu prostopadłościanu (dla łatwiejszego czytania).


Przez otwory na śruby M8 Solid Edge ST7

to również bardzo ważne, że wymiary ST7 monitorowania przestrzegania określonego poziomu otworów, jak pokazano na raz.


W tym celu próbkę umieszcza się w otworze, między innymi, następujące funkcje (fig. 6):


 • standardowe: według ISO metrycznym
 • rozwiercania
 • podtyp łeb gniazdo, 4762
 • i przewleczony przez
 • M10 standardowy gwint do głębokości 30 mm
 • fazką 0,6 x 45 wartości dla trzech krawędzi (krawędziach wlot, wylot, a wewnętrzną krawędź otworu przeciwnego).


konfiguracji otrzymanego w ten sposób są przechowywane zindywidualizowane otwór jako „otwor_nr_02”.


Należy również zauważyć, że pozwala również wartość średnicy rolki na ST7 zarządzania reprezentującej gwintowany otwór (średnica wewnętrznej powierzchni cylindrycznej może być równa średnicy klucza, o mniejszej średnicy wewnętrznej i średnicy nominalnej).


Wracając do pytania o wymiarach monitorowania przestrzegania określonego standardu otworów, gdy użytkownik zmienia, na przykład. Rozwiercania określonej średnicy, (w tym przypadku 18 mm) do innej wartości, na przykład. 21 mm, a stosunek (występuje w odpowiednim rzędzie z przodu plik .XLSX.) Jest zaznaczony kontrast koloru (po wypełnieniu odpowiednie pola w oknie żółty) jako niekompatybilnego z wybranym standardowych (fig. 7). Pomimo tego, użytkownik ma możliwość dokonywania takiego otworu, ale indywidualną dziurę.


Tworzenie niestandardowego dziurę w Solid Edge ST7

rys_01_07


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 + 23 =