TOYOTA logo Toyota rozszerza stosowanie Teamcenter. I NBSP; Program został wdrożony w 2013 roku w celu spełnienia wymagań normy ISO 26262 dotyczące bezpieczeństwa

Toyota Motor Corporation rozwija swój system zarządzania informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa pojazdów produkowanych w oparciu o oprogramowanie Teamcenter firmy Siemens. System ten, stosowany przez japońskiego producenta od stycznia 2013 roku, jest częścią realizacji kompleksowej inicjatywy, której celem jest zaoferowanie klientom jeszcze bezpieczniejszych samochodów. Teamcenter został wybrany przez sprawdzonych rozwiązań technologicznych i popularność tego oprogramowania w światowym przemyśle wytwórczym.


Wymagania rynku bezpieczeństwa pojazdów stale rośnie. W 2011 roku Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna (ISO) opublikowała bezpieczeństwo funkcjonalne norma ISO 26262, która określa wymagania dla całego cyklu życia wszystkich systemów elektrycznych i elektronicznych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym. W celu zapewnienia zgodności z normą ISO 26262 Toyota zdecydowała się na wdrożenie nowego systemu zarządzania informacji dotyczących bezpieczeństwa pojazdów, stosując rozwiązanie PLM, który umożliwia standaryzację procesów przeprowadzanych przez różne jednostki funkcjonalne firma.


Po dokonaniu oceny kilku PLM Toyota wybrała Teamcenter. Główne czynniki, które zdecydowały się podjąć decyzję tego typu były Teamcenter popularność w sektorze produkcyjnym i ogólna polityka realizowana przez otwarcie firmy Siemens w zakresie technologii PLM. Pomyślne wdrożenie Teamcenter pozwoliło Toyota w celu poprawy współpracy między poszczególnymi oddziałami firmy oraz poprawy zarządzania włączona istotną zależność. W ten sposób firma poprawiła swoją zdolność do spełnienia wymagań funkcjonalnych norm bezpieczeństwa.


„Jesteśmy bardzo dumni z zaufania do nas, że kierownictwo Toyoty mają ważne globalne decyzję” – powiedział Chuck Grindstaff, prezes Siemens PLM Software. „Będąc jednym z najbardziej uznanych producentów samochodów na świecie, Toyota jest bardzo poważnie o bezpieczeństwo swoich pojazdów i ich zgodności ze wszystkimi przepisami. Siemens, jednak, jako jeden z wiodących dostawców oprogramowania PLM dla przemysłu motoryzacyjnej, bardzo poważnie zaangażowany w żadną działalność, która przyczynia się do sukcesu swoich klientów. jesteśmy podekscytowani sukcesem, że Toyota korzystają Teamcenter. jesteśmy oprogramowanie przekonani, że nasze rozwiązania będą nadal dostarczać istotnych informacji, które zostaną przedstawione w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie pomagając w podejmowaniu właściwych decyzji w całym procesie projektowania samochodów. „


Źródło: siemens.com

Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
18 ⁄ 9 =