Najnowsza wersja usługi EPLAN Data Portal, która dostarcza Użytkownikom dane komponentów i urządzeń do projektowania w środowisku sieciowym, została wydana na początku czerwca 2020 r. Portal jest teraz zintegrowany ze środowiskiem chmurowym EPLAN ePulse. Projektanci instalacji elektrycznych, hydraulicznych i pneumatycznych mogą teraz wybierać potrzebne dane komponentów i przenosić je bezpośrednio do projektów EPLAN, co zmniejsza nakład pracy związany z projektowaniem i zapewnia użycie ustandaryzowanych danych w dokumentacji. Całkowicie nowy interfejs użytkownika z intuicyjną funkcją wyszukiwania i inteligentnymi sugestiami sprawia, że korzystanie z portalu jest łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Timm Hauschke, dyrektor ds. danych biznesowych w chmurze: “Bezpośrednie przeniesienie danych komponentów do dokumentacji EPLAN ułatwia naszym klientom proces projektowania.”

EPLAN Data Portal, dostępny obecnie wyłącznie w środowisku chmury EPLAN ePulse, został właśnie uruchomiony. Użytkownicy obecnej Platformy EPLAN w wersji 2.9 mogą uzyskać do niej dostęp po bezpłatnej rejestracji na stronie www.epulse.com i skorzystać z natychmiastowego dostępu online do wysokiej jakości katalogów produktów stale rosnącej grupy renomowanych producentów komponentów. Według Timma Hauschke, dyrektora ds. danych biznesowych w chmurze: “Bezpośrednie przeniesienie danych komponentów do dokumentacji EPLAN ułatwia naszym klientom proces projektowania oraz podnosi jakość dokumentacji maszyn i instalacji.” Wszystkie rozwiązania zakotwiczone w Platformie EPLAN mają dostęp do usług internetowych w równej mierze.
Szybsze osiągnięcie celu EPLAN dostarcza nowy interfejs Użytkownika o intuicyjnej obsłudze, który umożliwia proste poruszanie się po szerokiej gamie przechowywanych danych urządzeń. Intuicyjna funkcja wyszukiwania zapewnia szybkie i praktyczne wsparcie. Zintegrowana została również funkcja sugestii – na przykład dla grup produktów,
komponentów i producentów – a jej wygląd jest zbliżony do popularnych wyszukiwarek. Oszczędza to czas podczas projektowania i pozwala szybciej uzyskać wyniki. Kolejna praktyczna korzyść: programy obliczeniowe, takie jak Rittal Therm lub selektory Schneider Electric zostały już zintegrowane z interfejsami producentów, co ułatwia wybór odpowiedniego produktu. Użytkownicy w prosty i intuicyjny sposób mogą znaleźć to, czego szukają oraz mogą odnaleźć przydatne dodatki lub elementy alternatywne za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
Zawsze aktualne dane w chmurze Integracja EPLAN Data Portal z EPLAN ePulse oferuje szereg korzyści już od samego początku: aktualizacje można importować w dowolnym momencie – niezależnie od tego, czy jest to sama aplikacja, czy portfolio ponad trzystu producentów podzespołów obejmujące około miliona danych komponentów do bezpośredniego pobrania. Ponadto, za pomocą zintegrowanych konfiguratorów można uzyskać dane ponad 1,5 miliona wariantów. Inną praktyczną korzyścią dla Użytkowników jest to, że oprogramowanie w środowisku chmurowym jest zawsze aktualne.

Nowy EPLAN Data Portal jest od czerwca zintegrowany w środowisku chmurowym EPLAN ePulse. Nowy interfejs użytkownika z intuicyjną funkcją wyszukiwania i inteligentnymi sugestiami sprawia, że korzystanie z portalu jest łatwiejsze, szybsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Standard zapewnia większą głębię danych Standaryzowane dane komponentów są niezbędne do tworzenia wydajnych procesów. Niezależnie od tego czy szafy sterownicze są projektowane w 3D, długości przewodów są obliczane automatycznie, płyty montażowe są przetwarzane przez maszyny, wymagane są ustandaryzowane dane urządzeń. Jak wyjaśnia Hauschke: “Standard danych EPLAN uzupełnia sprawdzone standardy klasyfikacji danych urządzeń, na przykład eCl@ss Advanced, dostosowując je do praktycznego wykorzystania. Zapewnia spójne wykorzystanie danych we wszystkich procesach inżynieryjnych i produkcyjnych – w kierunku w pełni zintegrowanego łańcucha wartości.” Użytkownicy mogą tu znacznie zaoszczędzić czas, począwszy od rozpoczęcia projektu aż po fazę uruchomienia. W końcu reprezentacja urządzenia na różnych schematach systemowych oparta jest na jednolitym źródle danych – single source of truth.

Przykład integracji danych komponentów firmy Lenze w EPLAN Data Portal – niektóre z nich są już zgodne z nowym standardem danych EPLAN Data Standard.

Informacje uzupełniające EPLAN Data Portal to portal wymiany informacji między producentami komponentów oraz inżynierami, elektrykami i hydraulikami, udostępniający dane do pobrania. Oprócz alfanumerycznych danych komponentów zawiera również makra schematów, informacje o komponentach w wielu językach, podgląd zdjęć, dokumentację i informacje uzupełniające.

Więcej informacji: http://www.epulse.com

Eplan Software & Service EPLAN dostarcza rozwiązania programowe i serwisowe z zakresu inżynierii elektrycznej, automatyki i mechatroniki. Firma rozwija jeden z czołowych na świecie systemów do projektowania oprogramowania dla producentów maszyn i paneli sterowniczych. EPLAN jest również idealnym partnerem, pomagającym usprawnić wymagające procesy inżynieryjne. Zarówno standardowe, jak i niestandardowe interfejsy do systemów ERP i PLM/PDM zapewniają spójność danych w całym łańcuchu wartości. Współpraca z EPLAN zapewnia nieograniczoną komunikację we wszystkich dziedzinach inżynierii. Bez względu na to, czy są to małe czy duże przedsiębiorstwa, klienci firmy mogą lepiej wykorzystywać swoje doświadczenie. EPLAN chce w dalszym ciągu rozwijać się wraz ze swoimi klientami i partnerami, stale zwiększając stopień integracji i automatyzacji. Na całym świecie firma EPLAN obsługuje ponad 55.000 klientów. Jej celem jest zapewnienie efektywnej inżynierii. Firma EPLAN została założona w 1984 roku i stanowi część grupy Friedhelm Loh. Grupa Friedhelm Loh działa na całym świecie w oparciu o 18 zakładów produkcyjnych i 80 filii międzynarodowych. Zatrudnia w sumie 12,000 osób i w 2018 roku wygenerowała przychody w wysokości około 2,6 mld EUR. Po raz jedenasty z rzędu ta firma rodzinna zdobyła wyróżnienie „Top German Employer” w 2019 r. Ponadto, Friedhelm Loh Group uzyskała wyróżnienie “Top vocational trainer” przyznane przez Deutschland Test and Focus Money. Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.eplan.de www.friedhelm-loh-group.com

Autor: Eplan Software & Service

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 ⁄ 12 =