W tym roku SolidWorks Świat, nowy CEO Gian Paolo Bassi zapowiedziane przybycie przybyciem SolidWorks wzornictwa przemysłowego (SW-ID), co pozwala na współpracę z chmury poprzez interfejs przeglądarki internetowej w sieci.


prezentuje nową generację narzędzi SolidWorks, ID-SW jest oparta na platformie 3DExperience spółka macierzysta Dassault Systemes (DS), w przeciwieństwie do standardowego produktu SolidWorks. SolidWorks Wold wydarzenie w 2014 roku została przedstawiona jako przemysłowy koncepcyjne, SW-ID jest uważany za pomysł, pomagając rozwijać inne umiejętności, mając na celu zapewnienie narzędzi mechaników „projektowanie produktu”, oprócz umożliwiając przepływ pracy w chmurze.


SWID-1 < / p>

SW-ID jest zdolny do tworzenia formy i organiczne koncepcji modelowania zmiany jakichkolwiek szkice swobodnych (D-SUB) na podstawie funkcji modelowania 3D i bezpośrednie modeli 3D. Wielki Nowością jest możliwość pracy zespołowej w chmurze, która umożliwia użytkownikom współpracę za pośrednictwem interfejsu opartego na przeglądarce internetowej.


Projektanci mogą komunikować się z innymi użytkownikami, a także z wykorzystaniem modeli i opisać je w czasie rzeczywistym przy użyciu chmury do udostępniania i modyfikacji (z wykorzystaniem pisanie i uaktualnianie). kontrola blokady, użytkownicy mogą przypisać indywidualną odpowiedzialność za aktualizację modelu.


Nowa kontrola jest szkic za pomocą pióra cyfrowego. prezentacje produktu w SolidWorks świecie pojawił się jako prac SW-ID Wacom Cintiq z tabletu multidotykowym, odtwarzając atmosferę pióro i papier do szybkiego koncepcyjnego szkicu. Opcje są wyposażone w bezpośredni dostęp szkic stylu Photoshopa -. Naciskając Shift natychmiast wyrównuje linie rysowane ręcznie, natomiast „Alt” czyni je grymas

 SWID-2 . prezentacje produktu w SolidWorks świecie pojawił się jako prac SW-ID Wacom Cintiq z tabletu multidotykowym, odtworzenie środowiska pióra i papieru dla szybkiego szkicowania koncepcyjne

Szkice wyglądać modułu Catia Natural Sketch i Catia Imagine & amp; Kształt, pracy na rysunkach (3D przodu, u góry po stronie) szkiców może być rozszerzone w modelu 3D w 3D modelowania SW-ID.


Model ten może być zbudowany przy użyciu narzędzi do modelowania 3D SolidWorks, w tym opatentowany D-Sub. Jednakże, ze szczególnym naciskiem na rozwój A-powierzchnia, zewnętrzne powierzchnie muszą nadal być konwertowane do niestandardowych elementów, więc modele mają być eksportowane do tradycyjnych SolidWorks dla dalszego rozwoju.


jak zmiany w konstrukcji mogą być dopasowane, gdy nadal nie są jasne

.

„potrzeb społeczności użytkowników CAD radiolatarni innowacji technologicznych i są zobowiązane do opracowania narzędzi, które reagują na zmiany w procesie projektowania produktu z technicznego punktu widzenia i współpracy „, powiedział Gian Paolo Bassi, CEO SolidWorks.


„Z SolidWorks wzornictwa przemysłowego i 3DExperience naszej platformy, musimy inżynierów, aby skorzystać z najmocniejszych dostępnych technologii w celu ułatwienia pracy i generują znaczne korzyści”.


. SW-ID jest drugim SolidWorks aplikacja dostarczana koncepcyjnym 3DExperience SolidWorks platformę mechaniczną po rozpoczęła się dwa lata temu


. Produkt zostanie uruchomiona w kwietniu tego roku i będzie kosztować 190 $ miesięcznie (£ 145 Sugerowana cena detaliczna w Wielkiej Brytanii) z zaangażowaniem 12 miesięcy


W uzupełnieniu do standardowych SolidWorks ogłosił została również definicja SolidWorks modele oparte (MBD), aby ułatwić tworzenie i korzystanie z dokumentacji technicznej przy użyciu 3D adnotacji (lub ostrość produktu produkcja / PMI – produkcja podejście informacyjne Products), która jest zazwyczaj znajduje się na poziomie systemów biznesowych.


. MBD pozwala na wygenerowanie dokumentu głównego zawierającego wszystkie informacje o procesach produkcyjnych i innych produkcji i zgodność z przepisami i normami, bez konieczności tworzenia i przechowywania oddzielny zestaw rysunków 2D

Inżynierowie mogą definiować, organizować i publikuje informacje na temat produktów i produkcji bezpośrednio w 3D (i asocjatywnie z modelu 3D) w celu usprawnienia komunikacji między zespołem projektowania i rozwoju produktu w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia błędów.


 SWID-3 . Koncepcja ta może być wykonana przy użyciu narzędzia modelowania 3D, w tym jego własne SolidWorks zamknięty system Sub-D

analizy

. Celem jest poprawa SW-ID inżynier szybką łączność oraz projektantów świata, ale szkoda DS podkreśla, że ​​obie dyscypliny są różne i odrębne


. Jest to rzadkie, że rozdzielenie zadań w firmach i firm motoryzacyjnych, które są stałymi klientami SolidWorks, występuje w sztywnej formie


Każde oświadczenie złożone przedsiębiorcom stare pytanie SolidWorks Świata rozwijać umiejętności, które umożliwią szybkie, gładkie i wspólny projekt. DS prawdopodobnie sobie sprawę, że narzędzia są wymagane w tej nowej erze designu natychmiast.


Co naprawdę zwrócił uwagę na przejście do chmury z wykorzystaniem platformy DS 3DExperience. Chociaż produkty oparte Narzędzia rozwojowe w chmurze są wciąż na wczesnym etapie, Autodesk uruchomił Fusion i wkrótce ma zostać wydany Onshape pokazują, że tempo jest coraz większe.


Cena budzi także pewne zaskoczenie w związku z faktem, że ogólna idea jest „produktem dodatek”, która ograniczona współpraca ze znanym pulpitu SolidWorks (z powodu te dwa produkty są oparte na szeregu kluczowych technologii).


Jeśli chodzi o modelowanie funkcjonalności, istnieje wiele podobieństw z Autodesk Fusion Rihno. Jednakże, SW-ID jest stosunkowo kosztowna, zwłaszcza w połączeniu z produktami standardowymi SolidWorks.


. Jest to pierwsza runda w walce o nowej generacji MCAD i ekscytujące jest to, że wciąż ma długą drogę do przebycia zanim dostawców

oprogramowanie

Źródło: cadworks.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
19 − 9 =