Solidworks 3D CAD wraz z wersją 2020 zyskał całkiem pokaźną ilość ulepszeń.  Oprogramowanie poprawia wydajność inżyniera w pracy i dzięki swojej funkcjonalności skraca czas potrzebny na opracowanie produktu. Spora ilość pakietów pozwala przekształcić innowacyjny pomysł w wysoko rozwinięty projekt.

Platforma 3DEXPERIENCE

Cały ekosystem projektowania został połączony z platformą biznesową 3DExperience. Jest to rozwiązanie chmurowe, a wgranie potrzebnych plików na platformę umożliwia korzystanie z nich w wielu dostępnych aplikacjach. Nowe narzędzia wchodzące w skład platformy 3DExperience to:

  • Solidworks xShape służący do modelowania 3D nieskomplikowanych brył,
  • Solidworks xDesign umożliwia klasyczne projektowanie parametryczne w chmurze,
  • 3DEXPERIENCE Platform Connector for SOLIDWORKS jest wtyczką, która pozwala obsługiwać 3DExperience z poziomu programu Solidworks.

Dzięki modułowi Business Innovation na platformie można szybko konfigurować pulpity nawigacyjne, bezpiecznie udostępniać dane między członkami zespołów oraz przeglądać modele 3D.

Wyjście naprzeciw urządzeniom dotykowym

W ostatnim czasie urządzenia sterowane dotykowo lub za pomocą pióra zyskują dużą popularność. Solidworks 2020 wprowadził nowe usprawnienia pozwalające intuicyjnie korzystać ze wszystkich funkcjonalności sterowanych za pomocą gestów.

Krzywizna G3

Użytkownicy najnowszej wersji oprogramowania od DPS mogą tworzyć krzywizny G3. Znajduje się ona w opcjach ciągłości styczności i krzywizny. Dzięki tej funkcjonalności powstałe szkice mają łagodniejsze kształty. Ułatwia to tworzenie modeli i przydaje się w wielu projektach – szczególnie  podczas modelowania wyprasek z tworzyw sztucznych.

Zaawansowane szyki

W najnowszym Solidworksie poprawione zostało tworzenie szyków złożeń. Obecnie praca na nich jest o wiele bardziej przyjemna, daje więcej możliwości, a zaawansowane funkcjonalności pozwalają wyrównywać komponenty z orientacją otworów. Wszystko to z poziomu kreatora otworów, dzięki czemu ilość zadań wykonywanych przez projektanta jest skrócona. Oprócz tego zmiany wprowadzono w szykach kołowych i liniowych, dzięki czemu są elastyczne i zapewniają większą kontrolę.

Uwagi do rysunków

Poprzednie wersje oprogramowania posiadały opcję wprowadzania uwag do części oraz złożeń. W najnowszym Solidworksie możliwe jest to również na rysunkach. Ponadto nie wymaga się już ekranów dotykowych, ponieważ można do tego używać również myszy.

Pracuj szybciej

Kolejnym udogodnieniem znacznie poprawiającym szybkość i wydajność pracy jest wprowadzona do najnowszej wersji oprogramowania możliwość otwierania rysunków w trybie opisywania rysunków. Dzięki tej metodzie pomija się ładowanie złożeń oraz powiązane z nimi komponenty. Rysunki otwierane są zatem znacznie szybciej, zachowując przy tym wszystkie szczegóły i możliwości ich edycji oraz wprowadzania standardowych zmian.

W tym artykule przedstawiliśmy zaledwie kilka ulepszeń wprowadzonych do Solidworksa od wersji 2020.   W rzeczywistości jest z nich znacznie więcej i każde zasługuje na uwagę. Udało Wam się odkryć je wszystkie?

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
26 − 5 =