Skanery 3D są wykorzystywane na coraz szersza skalę. Pomagają w kontroli jakości, medycynie, lotnictwie oraz… gastronomii i marketingu! Sami zobaczcie jak za pomocą Skaner 3D firmy Artec został stworzony realistyczny model pizzy wykorzystany w animowanej reklamie pizzerii DaGrasso.

Jeśli chcesz zaprezentować swoje produkty od jak najlepszej strony, musisz zadbać o to, aby wizualizacje były jak najbardziej realistyczne. W  przypadku produktów, które zostały wcześniej zaprojektowane i posiadają modele CAD, to nie stanowi problemu, aby wygenerować wiernie wyglądające modele do animacji.

Co jednak w przypadku, gdy  nie posiadamy modelu CAD, a obiekt nie posiada regularnych kształtów i nie jest nawet wytwarzany tylko przyrządzany? Chodzi w tym przypadku o pizze!

Wspólnie z firmą NuOrder udało nam się znaleźć sposób jak rozwiązać ten problem!

Za pomocą skanera Artec Space Spider zeskanowaliśmy kilka rodzajów pizzy. Wykonanie wysokiej rozdzielczości skanów zajęło nam dosłownie kilka minut, a program Artec Studio Professional 14 ułatwił obróbkę tak, że już po niedługim czasie nasze 3D pizze były gotowe do dalszej obróbki między innymi przy tworzeniu animacji.

Kolejnym etapem prac było opracowanie modeli siatek trójkątów w programie do animacji. Tym zadaniem zajęła się firma współpracująca Nanoframe.

Dużym ułatwieniem w całym procesie skanowania był fakt, że odbywało się ono
w profesjonalnym studio fotograficznym 13k2.pl Piotr Kałuziński. Studio to jest wyposażone w piec, przez co skanowanie odbywało się bezpośrednio po wyjęciu z pizza, wpłynęło to na realistyczny wygląd
i czas wykonania usługi.  Nasza animowana pizza wygląda pysznie i zachęcająco! Wspólnymi siłami osiągnęliśmy wspaniały efekty.

Tym sposobem osiągnęliśmy efekty realistycznej, apetycznej pizzy. Jak widać skanery 3D mają bardzo szerokie zastosowania!

Po więcej informacji klikajcie tutaj!

Autor: 3D Master

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
11 − 7 =