• Teamcenter X, nowe rozwiązanie „oprogramowanie jako serwis” (SaaS), umożliwia firmom każdej wielkości szybkie wdrażanie, skalowanie i integrację wiodącej w branży technologii PLM
  • Dostęp do Teamcenter w chmurze pomaga w szybszym tworzeniu i dostarczaniu kompletnego cyfrowego bliźniaka z projektowaniem wielodomenowym i integracją zestawień materiałowych BOM

Siemens Digital Industries Software przedstawia oprogramowanie Teamcenter® X, nowe rozwiązanie z zakresu zarządzania cyklem życia produktu (PLM) dostarczane jako usługa. Teamcenter, stworzony z myślą o innowacjach, to nowoczesny, wysoce skalowalny i sprawdzony w branży pakiet PLM, który łączy ludzi i procesy z różnych dziedzin funkcjonalnych. Teamcenter X to nowa oferta oprogramowania jako usługi (SaaS), która pomaga firmom każdej wielkości w szybkiej realizacji wartości, bez konieczności utrzymania zasobów informatycznych tradycyjnie związanych z wdrożeniami PLM. Teamcenter X oferuje wygodę wyboru spośród wstępnie skonfigurowanych rozwiązań inżynieryjnych i biznesowych, które zapewniają natychmiastową wartość dodaną i dają możliwość dodawania nowych elementów w miarę wzrostu potrzeb biznesowych. Teamcenter X zapewnia moc chmury wszystkim użytkownikom, pomagając skrócić czas wprowadzania produktów na rynek i łączyć rozproszone, interdyscyplinarne zespoły, poprawiając jednocześnie skuteczność i wydajność.

„Teamcenter X to ważny krok w ewolucji odnoszącego sukcesy rozwiązania firmy Siemens do zarządzania danymi i procesami” – powiedział Peter Bilello, prezes i dyrektor generalny CIMdata. „Wykorzystuje nową i nowoczesną platformę chmury z najlepszymi praktykami oraz model biznesowy, w którym Siemens usunął konieczność obsługi PLM dla firm o każdej wielkości. Z pewnością zainteresuje firmy z każdej branży.”

Dzięki najnowszemu elementowi SaaS w portfolio Xcelerator firmy Siemens, Teamcenter X może pomóc klientom w szybkim uzyskaniu korzyści z procesu PLM i usprawnieniu rozwoju produktu. Firmy mogą łatwo łączyć PLM ze znanymi aplikacjami w celu bezpiecznej, sprawnej współpracy w całym przedsiębiorstwie i w różnych obszarach funkcjonalnych. Dzięki otwartemu podejściu integrującemu wiele rozwiązań CAD i wiodących narzędzi programowych, takich jak oprogramowanie NX ™ oraz oprogramowanie Solid Edge ™ do mechanicznego wspomagania projektowania komputerowego (CAD), oprogramowanie Mentor ® do elektronicznych systemów CAD oraz oprogramowanie Polarion™ X do zarządzania cyklem życia aplikacji (ALM), Teamcenter X tworzy listy materiałowe z wielu obszarów (BOM) w celu zapewnienia kompletnego cyfrowego bliźniaka, w tym komponentów mechanicznych, elektrycznych i oprogramowania. Łatwy w użyciu interfejs z elementami predykcyjnej sztucznej inteligencji (AI) pomaga użytkownikom z wszystkich działów przedsiębiorstwa na szybszą i skuteczniejszą pracę. Wstępnie skonfigurowane rozwiązania, takie jak Zmiany inżynieryjne, Zarządzanie wdrożeniem i inne, pomagają użytkownikom pracować wydajniej. Wiedza zawarta w Teamcenter X, zbudowana na platformie aplikacji Mendix™, może zostać zintegrowana i rozszerzona na całe przedsiębiorstwo. 

„Teamcenter X łączy wiodący pakiet rozwiązań i usług PLM z wiodącą platformą aplikacji low-code Mendix w celu umożliwienia klientom terminowego dostarczania wysokiej jakości produktów z wielu dziedzin w ramach budżetu, przekraczając oczekiwania klientów. Teamcenter X to prawdziwe rozwiązanie SaaS, oparte na naszej wiedzy PLM i wykorzystujące technologię przyszłości dzięki mikrousługom, sztucznej inteligencji i programowaniu niskokodowemu”- powiedział Joe Bohman, starszy wiceprezes Lifecycle Collaboration Software, Siemens PLM Software. „Ta nowa wersja Teamcenter może przynieść korzyści firmom różnej wielkości, a my nie możemy się doczekać współpracy z nowymi firmami, aby wspomóc ich procesy zarządzania cyklem życia produktu i przyczynić się do przyszłościowych innowacji”.

Siemens przedstawia także Teamcenter Share, nową opartą na chmurze, zorientowaną na projekt usługę współpracy stworzoną dla firm, które chcą przejść z lokalnych i sieciowych dysków twardych lub ogólnych rozwiązań do przechowywania w chmurze na narzędzia współpracy ukierunkowane na inżynierię. Share umożliwia podmiotom zajmującym się opracowywaniem produktów synchronizację plików w celu ich bezpiecznego przechowywania w chmurze, gdzie istnieje możliwość przeglądania i oznaczania plików poprzez wszystkie popularne formaty CAD z dowolnego urządzenia, a także łatwego udostępniania projektów innym podmiotom, co ma na celu ułatwienie współpracy przy rozwoju produktu. Teamcenter Share zapewnia również zaawansowane funkcje Rzeczywistości Rozszerzonej (AR), do których można łatwo uzyskać dostęp za pomocą tabletu lub smartfona, co ma na celu umożliwienie użytkownikom lepsze zrozumienie w jaki sposób dany projekt będzie działać w danym środowisku.

Więcej informacji na temat Teamcenter X można znaleźć tutaj. Więcej informacji na temat Teamcenter Share można znaleźć tutaj.

Firma Siemens Digital Industries Software jest motorem transformacji, która pozwala przedsiębiorstwom na dostosowanie się do wymogów ery cyfrowej i oferuje przyszłościowe rozwiązania inżynieryjne, produkcyjne i elektroniczne. Portoflio rozwiązań Xcelerator pomaga firmom dowolnej wielkości w tworzeniu i skutecznym wykorzystywaniu cyfrowych kopii ich produktów, pozwalając im tym samym pozyskiwać nowe informacje, wykorzystywać pojawiające się szanse i podnosić poziom automatyzacji – a wszystko to w celu poprawy ich innowacyjności. Dodatkowe informacje na temat produktów i usług Siemens Digital Industries Software można uzyskać na stronie www.sw.siemens.com, a także na naszych profilach w serwisach LinkedIn, Twitter, Facebook oraz Instagram. Siemens Digital Industries Software – Where today meets tomorrow.

Osoba do kontaktu z mediami:

Natalie Navales
Tel.: +1 314 264 8671;
E-mail: Natalie.Navales@siemens.com

Siemens Digital Industries (DI) to lider w dziedzinie innowacji ukierunkowanych na automatyzację i cyfryzację. Poprzez ścisłą współpracę z partnerami i klientami, DI napędza cyfrową transformację w branży procesowej i produkcji części dyskretnych. Portfolio rozwiązań Digital Enterprise obejmuje zestaw produktów, rozwiązań i usług odpowiednich dla różnych etapów procesu produkcyjnego w celu zintegrowania i digitalizacji całego łańcucha wartości przez przedsiębiorstwa o różnej wielkości. Wyjątkowe portfolio rozwiązań oferowanych przez DI, zoptymalizowanych pod kątem konkretnych potrzeb poszczególnych sektorów, wspiera klientów w ich dążeniu do zwiększenia wydajności i elastyczności. DI nieustannie wprowadza kolejne innowacje do swojego portfolio rozwiązań, by wzbogacić je o najnowocześniejsze i przyszłościowe technologie. Siemens Digital Industries, z siedzibą w Norymberdze w Niemczech, zatrudnia około 76 000 osób na całym świecie.

Siemens AG (Berlin i Monachium) to globalny lider technologiczny, którego nazwa od ponad 170 lat stanowi synonim technicznej doskonałości, innowacji, jakości, rzetelności oraz działalności prowadzonej na międzynarodową skalę. Spółka działa na całym świecie, skupiając swoje wysiłki na wytwarzaniu i dystrybucji energii elektrycznej, inteligentnych rozwiązaniach infrastrukturalnych stosowanych w budynkach i rozproszonych systemach energetycznych, a także na automatyzacji i cyfryzacji w przemyśle procesowym i produkcyjnym. Dzięki odrębnie zarządzanej spółce Siemens Mobility, która jest wiodącym dostawcą inteligentnych rozwiązań dla sektora transportu kolejowego i drogowego, Siemens wyznacza trendy na światowych rynkach związanych z przewozami pasażerskimi i towarowymi. Jako właściciel pakietów większościowych w spółkach giełdowych, takich jak Siemens Healthineers AG oraz Siemens Gamesa Renewable Energy, Siemens cieszy się także pozycją wiodącego światowego dostawcy technologii medycznych, usług z zakresu ochrony zdrowia, a także przyjaznych dla środowiska rozwiązań dla lądowych i morskich farm wiatrowych. W roku obrotowym 2019, który zakończył się 30 września 2019 roku, firma Siemens uzyskała przychody w wysokości 86,8 mld EUR oraz wygenerowała dochód netto w wysokości 5,6 mld EUR. Według stanu na koniec września 2019 roku, spółka zatrudniała około 385 000 pracowników na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.siemens.com.

Uwaga:  Wykaz znaków towarowych firmy Siemens można znaleźć tutaj. Pozostałe znaki towarowe należą do swoich odnośnych właścicieli.

Autor: Siemens Digital Industries Software

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
36 ⁄ 9 =