Cisco Investments dołącza do Saudi Aramco Energy Ventures, Altira Group, Chevron Technology Ventures i Next47 wspierając fundusz produktów Seeq i rozwój rynkowy firmy

Seeq Corporation, Seeq Corporation, lider w zakresie produkcji i zaawansowanego oprogramowania analitycznego Industrial Internet of Things (IIoT), ogłosił zamknięcie funduszu serii B wraz z nową inwestycją od Cisco Investments, a także obecnymi inwestorami. Ponowny udział zadeklarowali Saudi Aramco Energy Ventures, Altira Group, Chevron Technology Ventures, Second Avenue Partners, Next47, grupa venture dla Siemens Inc i inni wcześniejsi inwestorzy. Ta runda inwestycji umożliwi dalszy rozwój działalności Seeq, uznanego niedawno przez Inc Magazine za 261 firmę w rankingu najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w 2020 roku. Stanowi to poprawę w stosunku do wcześniejszego rankingu z 2019 roku, w którym Seeq znalazł się na pozycji 369.

Seeq pozwala inżynierom i naukowcom z organizacji zajmujących się produkcją procesową na szybką analizę, prognozowanie, współpracę i dzielenie się spostrzeżeniami w celu poprawy wyników produkcji. Do klientów Seeq należą przedsiębiorstwa z branży naftowo-gazowej, farmaceutycznej, chemicznej, energetycznej, wydobywczej, spożywczej i przetwórczej. To finansowanie przyspieszy ekspansję firmy Seeq w zakresie rozwoju, sprzedaży i zasobów marketingowych oraz pomoże wzmocnić pozycję firmy na rynkach międzynarodowych.

“Cieszymy się, że możemy zakończyć nasze starania o finansowanie serii B przy wsparciu firmy Cisco, aby umożliwić organizacjom produkcyjnym podejmowanie decyzji w oparciu o dane,” powiedział Steve Sliwa, prezes i współzałożyciel Seeq. “Dzięki Seeq, schemat ‘duża ilość danych, lecz mała ilość informacji’ odchodzi do przeszłości, ponieważ klienci mogą teraz spędzać 80 lub 90 procent czasu na dostarczaniu wartości biznesowej, zamiast tracić go na dostęp do danych, przygotowania i obliczenia.”

“Firma Cisco Investments jest podekscytowana, mogąc wspierać Seeq na ich drodze do udostępnienia klientom zaawansowanych możliwości analizy danych, pozwalających poprawić wyniki operacyjne i biznesowe,” powiedział Amit Chaturvedy, starszy dyrektor z działu Corporate Development and Cisco Investments. “Propozycja firmy Seeq silnego ukierunkowania na dane na rynku przemysłowym dobrze wpisuje się w nasze zaangażowanie w IoT i transformację cyfrową przedsiębiorstw.”

Po zamknięciu funduszu, ekspansja serii B zwiększy kapitalizację Seeq o około 30 milionów USD w stosunku do wcześniejszego finansowania serii B, kierowanego przez Altira Group i Saudi Aramco Energy Ventures, zwiększając łączną inwestycję w Seeq od momentu jej powstania do około 65 mln USD.

Wszechstronny zestaw aplikacji Seeq do analizowania i udostępniania spostrzeżeń na temat danych produkcyjnych obejmuje środowisko Workbench do łatwego prowadzenia zaawansowanych analiz, 1/3 Organizer do publikowania raportów i pulpitów oraz Data Lab do uzyskiwania dostępu do bibliotek Python.

Firma Seeq prowadzi działalność na całym świecie poprzez swoje oddziały sprzedaży bezpośredniej w Ameryce Północnej i Europie oraz dzięki globalnej sieci partnerskiej integratorów systemów, zapewniających szkolenia i wsparcie sprzedaży w ponad 40 krajach.

Partnerem Seeq w Polsce jest firma ConnectPoint, specjalizująca się w rozwiązaniach IT z obszaru zaawansowanej analityki danych dla sektora energetyki, przemysłu i przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

Szybki rozwój Seeq jest częściowo napędzany partnerstwami i zaangażowaniem w przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej. Seeq jest dostępny na rynku AWS, jest partnerem AWS Industrial Competency i obsługuje wiele usług przechowywania danych, w tym Amazon Redshift, S3 oraz uczenie maszynowe w SageMaker i inne.

Jeśli chodzi o platformę Azure, firma Seeq jest dostępna w witrynie Azure Marketplace od 2018 r., a niedawno została uznana za finalistę roku 2020 jako Microsoft Energy Partner. Zapewnia wsparcie dla usług Azure, takich jak Azure Synapse, Azure Data Lake, Azure Data Explorer, Azure Time Series Insights, Azure Notebooks do integracji uczenia maszynowego oraz Power Automate.

Oprócz partnerstwa w chmurze, Seeq zapewnia połączenie z obszernym zestawem platform do przechowywania danych takich dostawców jak OSIsoft, Siemens, GE, Honeywell, Emerson Automation Solutions, Inductive Automation, AVEVA, AspenTech, Yokogawa i inni.

Więcej informacji o firmie Seeq można znaleźć pod adresem seeq.com.

O firmie Seeq
Firma Seeq, założona w 2013 roku, tworzy dla przedsiębiorstw produkcyjnych aplikacje do szybkiego wyszukiwania i udostępniania danych. Przemysł naftowy i gazowy, farmaceutyczny, specjalistyczny chemiczny, dostawcy mediów, energia odnawialna oraz wiele innych branży pionowych korzystają z rozwiązań Seeq pozwalających poprawić wyniki produkcji, jeśli chodzi o wydajność, marże, jakość i poziom bezpieczeństwa. Seeq jest prywatną firmą wirtualną z siedzibą w Seattle, zatrudniającą pracowników w Stanach Zjednoczonych oraz przedstawicieli handlowych w Azji, Kanadzie, Europie i Ameryce Południowej.

O firmie ConnectPoint
ConnectPoint (www.connectpoint.pl) jest partnerem Seeq w Polsce. Od blisko 10 lat, wspiera proces digitalizacji w przemyśle, sektorze energetycznym oraz w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej. Firma specjalizuje się w IT/OT oraz integracji IoT. Łączy wiedzę o przemyśle i mediach z kompetencjami z obszaru Big Data, GIS, Business Intelligence i Machine Learning.

O firmie Saudi Aramco Energy Ventures Saudi Aramco Energy Ventures LLC (SAEV) jest spółką zależną Saudi Aramco, jednego z największych globalnych przedsiębiorstw z sektora energetycznego i petrochemicznego. SAEV ma siedzibę w Dhahran i biura w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Jego misją jest globalne inwestowanie w firmy rozpoczynające działalność i szybko rozwijające się, dysponujące technologiami o strategicznym znaczeniu dla spółki macierzystej.

O firmie Altira Group
Altira Group LLC to firma venture capital z siedzibą w Denver w stanie Kolorado, ściśle współpracująca z przedsiębiorcami w celu zapewnienia rozwoju początkujących firm z branży naftowej i gazowej oraz technologii przemysłowych i oprogramowania. Altira, założona w 1996 roku, zainwestowała wraz z partnerami już ponad 1 miliard USD w ponad 60 przedsiębiorstw. Jej partnerzy z Funduszu VI obejmują wybraną grupę niezależnych amerykańskich spółek naftowych i gazowych, które pomagają przyspieszyć rozwój spółek portfelowych Altiry. Zespół Altira posiada ponad 50-letnie doświadczenie w budowaniu 2/3 odnoszących sukcesy firm technologicznych.
www.altiragroup.com

O firmie Chevron Technology Ventures
Założona w 199 roku firma Chevron Technology Ventures (CTV), działająca jako oddział Chevron U.S.A. Inc., zajmuje się nowymi rozwiązaniami biznesowymi i zewnętrznymi technologiami, pozwalającymi ulepszyć stosowane przez Chevron metody produkcji taniej, niezawodnej i czystej energii. CTV sprzyja innowacjom, wspierając dynamiczne startupy i promując integrację technologii. Dzięki swojemu portfelowi inwestycyjnemu i procesom wewnętrznego testowania technologii stosowanych w Chevron, CTV wspierało wiele pionierskich firm, pomagających kształtować przyszłość energetyki.

O firmie Second Avenue Partners
Second Avenue Partners (www.secondave.com) jest pochodzącym z Seattle dostawcą usług zarządzania i strategii oraz kapitału dla przedsiębiorstw na wczesnym etapie rozwoju. Ta założona w 2000 roku firma poszukuje silnych, przedsiębiorczych zespołów; innowacyjnych koncepcji oraz modeli wykorzystujących najnowsze technologie. Second Avenue Partners był wczesnym inwestorem w takich firmach, jak Insitu, Wiserg i MarketLeader.

Dawid PILC dawid.pilc@connectpoint.pl

Autor: Seeq

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
23 − 17 =