„Akademia Wynalazców Roberta Boscha je” poświęcony jest edukacji i nauki programu technologicznego dla licealistów. Organizator – Bosch, we współpracy ze studentami Uniwersytetu kręgach naukowych Warszawie i Wrocławiu, przygotowany program trzech warsztatów

.

Program bezpłatnych zajęć były: projektowanie obwodów elektrycznych, windy, wizyty w laboratorium motoryzacyjnym, lotniczym i holografii, budowa robotów. Następnie studenci będą rywalizować w konkursie na najlepszy pomysł na wynalazek.


„Jesteśmy bardzo zadowoleni, aby wspierać Akademii Wynalazców im Robert Bosch + + również w tym kursie akademickim, ponieważ widzimy jego korzyści zarówno dla promocji młodych technicznie uzdolnionych. . i popularyzacji nauk technicznych z tej samej uczelni są bardzo dumni ze studentów kół naukowych, którzy tak chętnie przekazuje wiedzę i zadbał o ich młodszych kolegów „- powiedział opiekun Politechniki Warszawskiej Dr. Jan Grabski

.

Nowością w tym roku jest „Klub Absolwentów Akademii Wynalazców Roberta Boscha im.”. Jest to specjalna nagroda dla najlepszych wynalazków autorów, którzy zakwalifikowali się do ostatecznych wyników konkursu w pierwszej edycji programu. Będą mogli uczestniczyć w dodatkowych działań związanych z nauki, technologii i wynalazczości jako takie. Warsztaty w siedzibie organizatora.


. Zapisy na warsztaty „Akademia Wynalazców Robert Bosch je” na 13 lutego i są możliwe za pośrednictwem strony www.akademiawynalazcow.edu.pl, gdzie można również szczegółowe informacje na temat konkursu.


Kulminacją programu wyłoni zwycięzców idei wynalazku we Wrocławiu i Warszawie podczas gal gala finale, który odbędzie się w czerwcu 2012 roku


Sponsor drugiej edycji programu została podjęta przez Ministra Edukacji Narodowej, Akademii Nauk w Polsce, Urząd Patentowy RP, rektor Politechniki Warszawskiej – prof. Włodzimierz Kurnik, rektor Politechniki Wrocławskiej – prof. Tadeusz Więckowski.


Edycja pilotażowa „Akademia Wynalazców Roberta Boscha nich.”, Która odbyła się w Warszawie w roku szkolnym 2010/2011, w którym uczestniczyło ponad 300 uczniów z 35 szkół wtórnym w Warszawie.


PAP – Nauka w Polsce
Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 − 9 =