Siemens Digital Industries Software i jego produktu Solid Edge nie trzeba nikomu przedstawiać. Wraz z wersją 2020 firma wprowadziła wiele usprawnień w programie. Nowe oprogramowanie posiada nowoczesne technologie, takie jak projektowanie oparte na modelach, jeszcze bardziej rozbudowane narzędzia walidacyjne o większych możliwościach oraz przede wszystkim – rzeczywistość rozszerzona.

Wykorzystanie rozszerzonej rzeczywistości

Rzeczywistość rozszerzona umożliwia połączenie środowiska cyfrowego z rzeczywistym. Dzięki temu klienci mogą doświadczyć prototypowego produktu w świecie realnym i przekonać się, jak wygląda, zanim jeszcze wejdzie na rynek. Jest to innowacyjny sposób, który poprawia komunikację na drodze klient – przedsiębiorstwo oraz wspomaga małe i średnie przedsiębiorstwa w procesach digitalizacji całej produkcji. Nowe wprowadzone narzędzia mogą również zredukować koszty tworzenia prototypów, ponieważ z ich pomocą można przeprowadzić jeszcze bardziej efektywne symulacje ruchu i wibracji. Te wszystkie udoskonalenia oprogramowania Solid Edge pozwalają zrobić ogromny krok ku pełnej cyfryzacji pracy.

Zalety rozszerzonej rzeczywistości w Solid Edge 2020

Wprowadzenie tak innowacyjnej technologii niesie za sobą wiele niepodważalnych korzyści. Jakich?

  • Przedstawianie projektu w potencjalnym środowisku również w skali 1:1, co ogranicza potrzeby tworzenia prototypów i polepsza współpracę inżynierów i innych pracowników zajmujących się na przykład marketingiem czy opieką klienta.
  • Prezentacja AR może zostać bezpłatnie udostępniona wszystkim zainteresowanym na całym świecie – zarówno klientom, jak i międzynarodowym współpracownikom. Dzięki temu koncepcja może uzyskać szybszą akceptację. Ta funkcjonalność dostępna jest bezpłatnie na portalu Solid Edge i wykorzystuje do tego chmurę.
  • Prezentacje oraz pliki są na tyle uniwersalne, że mogą być przesyłane do innych narzędzi rzeczywistości rozszerzonej, wirtualnej i mieszanej.
  • Prezentacje wykorzystują technologię kodów QR. Bezpłatna rejestracja na portalu Solid Edge umożliwia wygenerowanie kodu oraz przesłanie go potencjalnemu odbiorcy, który bez problemu uruchomi je na własnym sprzęcie.

Trzeba przyznać, że taki rozwój oprogramowania wygląda dość imponująco, a sama funkcjonalność warta jest przetestowania.

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
12 − 8 =