NX Progressive

Kategoria:

Opis

NX Progressive to specjalistyczne oprogramowanie, które przeznaczone jest do projektowania tłoczników wielotaktowych przy pomocy zaawansowanych technologii konstrukcyjnych oraz nowoczesnych narzędzi. System posiada rozbudową bazę wiedzy, czyli biblioteki części. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę nad projektem i może być wykorzystane na każdym etapie tworzenia. Ogromną zaletą oprogramowania NX Progressive jest fakt, że bez problemu radzi sobie on z najbardziej skomplikowanymi geometriami.

NX Progressive pozwala na kompleksowe tworzenie projektu. Posiada specjalistyczną budowę, dzięki której praca z programem jest uporządkowana. Oprogramowanie przeprowadza użytkownika przez wszystkie etapy zapewniając elastyczność pracy. Dodatkowo skutecznie minimalizuje ryzyko błędów umożliwijąc sprawdzenie kolizji statycznych, a także symulację kinematyczną tłocznika.

Zalety oprogramowania NX Progressive

NX Progressive umożliwia szybkie i efektywne projektowanie. Pozwala na wykonanie kilku wersji, a także między innymi informuje użytkownika o ilości wykorzystanego materiału. Bez problemu importuje modele z innych systemów CAD i umożliwia kompleksową pracę nad nimi. Technologia modelowania synchronicznego pozwala na dokonanie wszelkich niezbędnych zmian w części blaszanej. Dodatkowo NX Progressive posiada specjalny mechanizm rozpoznawania zagięć. Dzięki temu nie ma potrzeby projektowania konkretnych elementów na nowo.

NX Progressive daje możliwość rozwijania ścianek z przetłoczeniami i zagięciami nieliniowymi, a także ich dogłębną analizę. W raporcie umieszczone są miedzy innymi informacje o poziomie zniekształcenia, grubości materiału, profilu przed tłoczeniami i naprężeniu.

Oprogramowanie posiada bogatą bazę wiedzy, czyli bibliotekę części znormalizowanych. W niej znajdują się części producentów, takich jak FIBRO, STRACK, DAYTON czy też FUTABA. Oprogramowanie pozwala również na tworzenie automatycznych list części czy zarządzanie własnościami rysunkowymi. NX Progressive tworzy automatycznie przekroje i rzuty, a także w sposób automatyczny dodaje wymiary i podaje rozmiary modeli.

Możliwości i funkcje NX Progressive

Oprogramowanie umożliwia projektowanie tłoczników wielotaktowych. Odbywa się to w sposób, który odzwierciedla rzeczywiste podejście projektanta-konstruktora wykonującego oprzyrządowanie. Dostępne udogodnienia pozwalają na zwiększenie wydajności pracy, a także skrócenie procesu tworzenia o prawie połowę.

NX Progressive rozwija ścianki z zagięciami liniowymi i nieliniowymi. Oprogramowanie dobiera współczynnik neutralny i wykonuje rozwinięcie (w przypadku zagięć liniowych), bądź daje możliwość wykonania szczegółowej analizy przy zagięciach nieliniowych.

Kolejną funkcją NX Progressive jest szybkie tworzenie ażuru, a także symulacji wykrawania. Po jego utworzeniu w technice 3D oprogramowanie oblicza siłę potrzebą do poprawnej pracy. System umożliwia również wstawianie elementów do ażuru bądź dzielenie go na segmenty. Niektóre z elementów są generowane automatycznie, co znacznie przyspiesza pracę nad projektem.

NX Progressive to również możliwość tworzenia podcięć. System umożliwia także pracę współbieżną kilku konstruktorów, co znacznie poprawia komfort i wydajność pracy. Dużą zaletą systemu jest również uproszczona kalkulacja ceny projektowanego narzędzia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „NX Progressive”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
16 + 19 =