FiberSim

Kategoria:

Opis

FiberSim to specjalistyczne oprogramowanie firmy Siemens, które usprawnia proces projektowania i konstrukcji struktur kompozytowych. Umożliwia również analizę wytrzymałości oraz proces wytwarzania komponentów, które są oparte na kompozytach włóknistych. Kompletny system daje możliwość wysoce wydajnego projektowania.

FiberSim – projektowanie wyrobów kompozytowych

Oprogramowanie umożliwia automatyzację powtarzających się procesów, a także szybkie zarządzanie zmianami w projekcie. System niewątpliwie zwiększa jakość produktów i pozwala na eliminowanie błędów projektowych. Wyspecjalizowany moduł wspiera wiele systemów CAD. Bez problemu współpracuje między innymi z NX CAD czy Creo.

Możliwości FiberSim

Moduł FiberSim umożliwia definiowanie około 150 cech, które charakteryzują i określają kompozyt między innymi szerokość, grubość, masa, właściwości mechaniczne czy typ materiału. Oprogramowanie umożliwia również automatyzację definiowania laminatów kilkoma metodami: strefowymi, wielowarstwowymi czy też siatkowymi. Dodatkowo umożliwia automatyzację wypełniania objętościowego. Dzięki technologii parametrycznego przesunięcia powierzchni możliwe jest również zautomatyzowanie tworzenia wewnętrznej linii formy. Pozwala to na znaczne ograniczenie ryzyka błędu, a także pozytywnie wpływa na szybkość i wydajność pracy.

Ogromną zaletą FiberSim jest niezwykle dokładne tworzenie symulacji. Moduł pozwala na precyzyjne zbadanie zachowania się półproduktów. Symuluje zachowanie się różnych materiałów na przykład podczas laminowania ręcznego.

Funkcje FiberSim

Moduł umożliwia system projektowania produktu kompozytowego. Pozwala na manualne opracowywanie produktu – definiowanie poszczególnych warstw po kolei, a także automatyczne – dzięki funkcjom projektowania strefowego i siatkowego. System daje możliwość importu projektów strukturalnych, które zostały stworzone wcześniej.

FiberSim gwarantuje doskonałą komunikację z innymi programami CAE. Pozwala na import i eksport poszczególnych i szczegółowych danych, takich jak uwzględnienie rzeczywistego układu włókien.

Kolejną funkcją, dzięki której praca z modułem jest niezwykle wydajna jest możliwość tworzenia płaskich wykrojów. Moduł umożliwia wysłanie do wycinarek laserowych pojedynczych warstw, a także gwarantuje pełną kontrolę nad wykrojami – między innymi sprawdza, czy nie wykraczają one poza wymiary geometryczne tkaniny.

Oprogramowanie FiberSim kontroluje wytwór na każdym etapie jego tworzenia, a dodatkowo umożliwia dokładną symulację zachowania się poszczególnych kompozytów podczas wytwarzania. Dzięki temu możliwe jest wyeliminowanie słabych cech produktu jeszcze na etapie jego projektowania. Moduł bogaty jest również w narzędzia, które zbierają szczegółowe dane na temat wytworu: tabele warstw i materiałów, przekrój przez warstwy czy też rozstrzelenie laminatu.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „FiberSim”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
24 − 16 =