ten miesiąc

wydajność szczytowa Titan komputer 20 petaflopsów (20 milionów miliardów operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę), a 90 procent tej mocy zapewnia 18 NVIDIA® 668 Tesla® K20. Procesory te są oparte na architekturze NVIDIA Kepler ™

Z superkomputerów przyspieszeń, naukowcy stale przyspiesza tempo, w jakim dokonywania nowych odkryć i tworzenia nowych rozwiązań w wielu różnych dziedzinach. Efekty ich pracy to bardziej wydajne zapalniczki przestronniejszy silniki i akumulatory, leki przeciwko różnym chorobom lub nowych modeli zmian klimatycznych na Ziemi. Tytan jest kamieniem milowym w kierunku Exascale obliczeniowej , będzie możliwe po stworzeniu komputera o pojemności 1000 petaflopsów.

Superkomputer Titan jest w National Laboratory w Oak Ridge, który jest częścią laboratoriów naukowych Departament Energii Stanów Zjednoczonych i funkcjonuje jako otwartego systemu badań naukowych . Oznacza to, że zasoby komputerowe są dostępne dla naukowców akademickich, badaczy z laboratoriów rządu i wielu innych gałęziach przemysłu i może korzystać Titan modelowanie zjawisk fizycznych i osiągania rezultatów szybciej niż biologiczne pozwala to regularny proces eksperymentowania.

wysoka energooszczędność i efektywność kosztowa

„Rozwój nauki i technologii zawsze był naszym głównym celem, a Tytan to innowacyjne narzędzie, które pozwoli naukowcom z całego świata dźwigni GPU, aby osiągnąć nowy postęp „, powiedział Jeff Nichols, zastępca dyrektora pracowni komputerowej w laboratorium Oak Ridge National. „Nowe akceleratory graficzne Tesla cechują się wysoką wydajnością i oszczędnością energii, dzięki której Titan może zostać przedłużony na taką skalę, osiągając znakomite wyniki nie zużywają tyle mocy, ile małym mieście.”


Źródło: NVIDIA

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
30 − 26 =