W nowym systemie do obserwacji słońca firma Solar Conergy zastosował elementy igus. Największa Dzięki
systemy za słońcem SolarOptimus, ogniwa fotowoltaiczne firmy Conergy AG zawsze stała pod optymalnym kątem, dzięki czemu zwiększona produkcja przyjazne dla środowiska energii o 30%. Aby umożliwić pracę bez długotrwałego utrzymania nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, Conergy postanowił wykorzystać komponenty oferowane przez igus, takich jak łożyska ślizgowe iglidur®, igubal® głowice przegubowe i jednostek DryLin.

Niemieckie firmy z branży inżynierii mechanicznej i instalacji przemysłowych są jednym ze światowych liderów w dziedzinie rozwiązań dla energii słonecznej i wiatrowej. Stanowisko to wynika z uczestników rynków dynamicznych, takich jak Conergy AG. Firma początkowo zajmowała się integracją systemów solarnych, a teraz oferuje szeroki zakres wykorzystania odnawialnych źródeł energii do energii elektrycznej produkują, ciepła i chłodzenia.


System śledzić słońce zwiększa wydajność paneli Największa system, którego zadaniem jest utrzymanie optymalnego nachylenia zawsze w odniesieniu do promieniowania słonecznego może zwiększyć produkcję energii elektrycznej PV ponad 30%. Projektując system półki, największy nacisk został położony na trwałość i eksploatacji bezobsługowej, nawet w niesprzyjających warunkach, ponieważ systemy fotowoltaiczne są często instalowane w odległych miejscach, a ich praca jest nadzorowana tylko zdalnie.Trzeba także została ona podjęta z faktu, że systemy fotowoltaiczne są często instalowane w miejscach, gdzie jest niska wilgotność i silną ekspozycję na drobnego pyłu i piasku. Innym ważnym czynnikiem środowiska jest bardzo szeroki zakres temperatur, wymagające doskonałego działania łożysk.


Polimery iglidur w czterech głównych łożysk Największa W świetle powyższego, igus wykazał przekonujące sugestie: wszystkie punkty systemu mającego zastosowanie SolarOptimus igus produktów. W głównych osi regałów układu około 20 metrów długości, stosowane z łożyskiem igliduru polimeru g, co zapewnia bardzo niski współczynnik tarcia i utrzymania pracę. Ponieważ tłuszcz „osadzone” w polimeru o wysokiej jakości, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków smarujących, które mogą osadzać się brud. W tych warunkach stosowania jest podstawowym wymogiem, aby zapewnić długą żywotność łożyska.


łożyska ślizgowe zmniejszyć obciążenie silnika kobieta Aby ułatwić silnik ruchomych części inżynierów CONERGY przewidzieć układ łożysk liniowych serwo. Jest również stosowany w niniejszym dokumencie igus polimerów o wysokiej jakości: liniowe łożysko Drylin zapewnić precyzję liniowy wałka napędowego. Obudowa łożyska Drylin W jest wykonana z wytrzymałego stopu cynku i przemieszcza się wzdłuż jej stabilność. Anodowane aluminium (wybór pociągu), oraz materiał iglidur przesuwnych (I) do wkładki łożyska płynny ruch przesuwny o niskim współczynniku tarcia. Piach i pył nie mają wpływu na działanie tego liniowego łożyska. po prostu są one „wciśnięty” bez narażania właściwości ślizgowe


Produkty

eksperymenty Runku Polskiej Największa IGUS stosowano również w stacjach AFS 1800 wyprodukowany nano-3D, które są przeznaczone do stosowania w procesach barwienia i barwnika napełniania komórek fotowoltaicznych. Jednym z kluczowych elementów stacji są platformy, które są montowane w głowach 24 barwiąco / napełnianie zawieszony w celu skompensowania nierówności powierzchni ruchomego szkła. Aby zapewnić całkowite zamknięcie głowicy łączącej z modułem został osiągnięty za pomocą lekkie, miniaturowe prowadnice liniowe z łożysk ślizgowych firmy IGUS, które są odpowiedzialne za rozwój wszystkich głowic 48 do nieregularnej powierzchni szkła , A stosowanie / w w prowadnice mają zmniejszoną masę wyników platformy w lżejszej pracy silników elektrycznych. Precyzja platforma sterowania ruchem w trzech osiach napęd śrubowy realizowane za pomocą liniowego silnika.


Zdjęcia

www.igus.pl
Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
5 + 27 =