Tesla przyspieszonego platform komputerowych, wiodącą platformą mającą na celu przyspieszenie analizy danych i obliczeń naukowych. skupia najszybszych akceleratorów graficznych z całego świata, najbardziej popularny model obliczeń równoległych NVIDIA CUDA i globalny ekosystem programistów producenci oprogramowania i centra danych OEM.


W porównaniu do poprzedniego modelu Tesla K40, akcelerator graficzny Tesla K80 dwuprocesorowych niemal podwoić pojemność i przepustowość pamięci. Nowa karta jest dziesięć razy szybciej niż w przypadku większości jednostek centralnych (CPU), potężny i akceleratorów graficznych pokonując konkurencję w wykonywaniu złożonych i utrzymanie kompleksu aplikacje do obliczeń naukowych.

Ulepszona technologia NVIDIA GPU Zwiększ (PDF) ™ dynamicznie optymalizuje wydajność każdej aplikacji osobno, w zależności od dostępnego źródła zasilania, co pozwala użytkownikom odblokować potencjał w szerokim zakresie oprogramowanie.


Performance wykorzystywane w badaniach naukowych, analizy danych i uczenia maszynowego

Tesla K80 przyspieszacze podwójnych procesorów są do rozwiązywania najtrudniejszych problemów obliczeniowych Astrophysics genomiki, chemia kwantowej lub danych analitycznych. Ponadto, jest on zoptymalizowany dla głębokich zadań uczenia się (tzw. Głęboko w nauce), jednej z najszybciej rozwijających się segmentów w dziedzinie uczenia maszynowego.


„Karty graficzne NVIDIA stały się podstawową platformą obliczeniową dla społeczności zajmujących się głębokiego uczenia się”, powiedział Yann LeCun, dyrektor badań w sztucznej inteligencji na Facebooku i nauczyciela. informatyka i neurologii na Uniwersytecie w Nowym Jorku. „Od dokładności systemów uczenia głębokich wzrasta wraz ze wzrostem rozmiarów i modeli zestawów danych, który zawsze szuka zespołu jak najszybciej, możemy wykorzystać do naszych celów. Tesla K80 akcelerator projekt podwójny procesor i duża pamięć zapewnia niespotykaną wydajność i niezrównane możliwości przetwarzania danych w ramach jednego serwera, tak, że możemy przyspieszyć nasze postępy w śledztwie”.

Tesla K80 wynosi do 8,74 TFLOPS obliczenia wydajności dla pojedynczej precyzji oraz 2,91 TFLOPS wydajności szczytowej w obliczaniu zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji. W związku z tym, że jest dziesięć razy szybciej niż najszybszych procesorów w wiodących aplikacji naukowych i technicznych, takich jak bursztyn, GROMACS Quantum espresso lub ENV.


„podwójny procesor graficzny Tesla K80 akceleratory są do dziesięciu razy szybciej niż CPU w użytku przez naszych kluczowych aplikacji, zachowując jednocześnie niskie zużycie energii” powiedział Wolfgang Nagel, dyrektor Centrum technologii Informacyjnych Usługi i obliczeń wysokiej wydajności Uniwersytet Techniczny w Dreźnie. „Nasi naukowcy używać akceleratorów graficznych na superkomputer Taurus, w celu stworzenia bardziej doskonały terapii raka, lepsze zrozumienie komórek poprzez obserwację ich studiów i planetoid życia w misji Rosetta, prowadzony przez Europejska Agencja Kosmiczna (ESA). ”

Kluczowe cechy Tesla K80 akcelerator to:


 • Dwa GPU -. Dwukrotnie przepustowość do zastosowań graficznych zgodnych wieloprocesorowych
 • 24 GB ultra-szybki GDDR5 -. 12 GB pamięci dla każdego GPU jest dwukrotnie ilość dostępnego modelu Tesla K40, co pozwala na pracę z dużymi zestawami danych dwukrotnie
 • pasmo

 • pamięci 480 pl / s “/ strong> – większej przepustowości pamięci DOZWOLONYM petabajtami skrócić czas analizy informacji o połowę w porównaniu z Tesla K10 gazu. Zoptymalizowany dla działań związanych z poszukiwaniem źródeł energii, przetwarzania audio i wideo oraz aplikacji analitycznych.

 • <> strong rdzenie 4992 Tesli K80 GPU

  Tesla K80 przyspiesza szeroką gamę wysokiej jakości oprogramowania do obliczeń, badań, inżynierii i zastosowań komercyjnych i centrów danych – łącznie ponad 280 wniosków. Katalog oprogramowanie


  0 komentarzy

  Dodaj komentarz

  Avatar placeholder

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Solve : *
  27 − 18 =