Program ZWCAD jest znany każdemu projektantowi, stanowi idealną alternatywę dla innego popularnego i powszechnie używanego programu – CAD. Dzięki możliwościom, jakie zapewnia ZWCAD zarówno praca nad tworzeniem płaskiej dokumentacji 2D, jak i modeli 3D przebiega niezwykle sprawnie. Poznaj nowości w ZWCAD 2023!

ZWCAD – znany i ceniony przez projektantów

Nieprzypadkowo z programu korzystają nie tylko projektanci, ale również działający w różnych branżach inżynierowie i architekci. To dlatego, że używając ZWCAD, zyskują oni dostęp do szeregu funkcji, które pomagają w różnych projektowych działaniach. ZWCAD pozwala na kreślenie wszelkiego typu kształtów, linii, łuków i brył. Jest kompatybilny z formatami CAD (DWG/DXF), zachwyca jego łatwa obsługa i intuicyjność. Co równie ważne, decydując się na ZWCAD, zyskujemy bezterminową licencję, brak opłat subskrypcyjnych, a także możliwość aktualizacji do nowszych wersji. A jeśli już o nich mowa, to warto wiedzieć, że dostępna jest nowa odsłona ZWCAD 2023. Dowiedzmy się, jakie nowości oferuje!

Nowości w ZWCAD 2023 – oto one!

Wersja beta ZWCAD 2023 jest już gotowa i można ją pobrać, by testować przez 30 dni i poznać, jakie nowości i ulepszenia zostały wprowadzone. Najwięcej zmian pojawiło się w obrębie interfejsu i narzędzi do modelowania 3D. Poznajmy je wszystkie!

  • Wprowadzenie edycji brył 3D poprzez uchwyty oraz panel właściwości

Dzięki tej zmianie bryła, którą wstawimy do projektu, zyska uchwyty, pozwalające zmieniać jej rozmiar oraz położenie. To umożliwia jeszcze łatwiejsze, wydajniejsze i bardziej intuicyjne modelowane. Lepszą pracę zapewnia też nowocześnie zaprojektowany panel właściwości – wystarczy wpisać pożądane parametry (np. długość, promień, wysokość itp.), żeby szybko i bezproblemowo zmienić wymiary.

  • Wygodne ustawienia uchwytów

Jeszcze łatwiej, szybciej i wygodniej zmienimy ustawienie uchwytów – w tym celu wystarczy po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę uchwytów. 

  • Menedżer zestawów arkuszy

To całkiem nowe narzędzie do zarządzania rysunkami i drukowana. Przydaje się szczególnie gdy pracujemy nad projektami z dużą liczbą arkuszy. Dzięki tej funkcjonalności efektywnie zapanujemy nawet nad ogromną ilością materiałów do przerobienia. 

  • Nowe funkcje tabeli

Funkcje tabeli już w poprzedniej edycji programu spisywały się bez zarzutu, ale teraz zostały jeszcze bardziej ulepszone i zoptymalizowane. To możliwe między innymi dlatego, że umieszczone zostały narzędzia do zarządzania tabelami w wygodnej wstążce, zapewniając, że działania w tabeli zyskały na wydajności. Ale to nie wszystko, ponieważ w najnowszej wersji ZWCAD 2023 można wstawiać bloki do tabel. 

  • Jeszcze bardziej intuicyjny interfejs: podpowiedź narzędziowa z obrazkiem

Wystarczy zbliżyć kursor do ikony, by pojawiło się okno dialogowe z podpowiedzią. Dzięki niej lepiej można się zorientować, jak dokładnie korzystać z funkcji. To bardzo przyspiesza proces wdrożenia programu. 

  • Obsługa kontrolerów 3D

Kontroler 3D to bardzo praktyczne, dodatkowe urządzenie, za pomocą którego można płynnie przybliżać, oddalać, przesuwać i obracać rysunek. Wraz z tym ulepszeniem dostępne są klawisze funkcyjne, dzięki którym można przypisać wybrane funkcje programu CAD. W wersji ZWCAD 2023 możemy korzystać z tych intuicyjnych kontrolerów, co zapewnia, że praca nad projektami jest jeszcze lepsza, wydajniejsza i wygodniejsza. 

Program zyskał na szybkości działania

Już w poprzedniej edycji zauważalna była lepsza szybkość działania programu – w nowej odsłonie znów zaszły pozytywne zmiany w tym względzie, co odnosi się do wszystkich operacji, jak zaznaczanie, kopiowanie, eksport arkusza do modelu, rendering. Wykonamy te zadania szybciej i sprawniej. 

Nie ma co czekać, już teraz warto wypróbować wersję testową najnowszej wersji ZWCAD – beta 2023. Nim nastąpi oficjalne wydanie wersji ZWCAD 2023, warto skorzystać z promocji. Wystarczy zakupić nową licencję programu ZWCAD 2022 lub wykonać jej aktualizację, by zyskać darmową aktualizację do wersji 2023. Więcej na ten temat dowiecie się Państwo u naszych handlowców, zachęcamy do kontaktu:

https://www.zwcad.pl/uslugi-informatyczne-szansa.html. Zachęcamy też do wypełnienia formularza, który pozwoli nam przygotować spersonalizowaną ofertę specjalną: https://www.zwcad.pl/cennik-zwcad/zapytanie-ofertowe.html

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
11 × 12 =