ZWCAD jest od lat jednym z najbardziej rozbudowanych programów CAD/CAM dostępnych na polskim rynku. Użytkownicy mogą już skorzystać z najnowszej wersji, która dodaje jeszcze więcej funkcji i ulepszeń. ZWCAD 2023 opuścił wersję beta i 8 czerwca trafił na rynek – czas poznać wszystkie nowości przygotowane przez twórców.

Nowe ustawienia interfejsu

ZWCAD 2023 charakteryzuje się odświeżonym, bardziej intuicyjnym interfejsem. Kluczowe opcje są dostępne w przejrzysty sposób nawet dla osób, które nie miały wcześniej styczności z tym programem. Nowa wersja wprowadziła między innymi wygodniejsze ustawienia chwytów: wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy odpowiednią ikonę, aby uzyskać dostęp do opcji, dzięki którym można w prosty i szybki sposób zmieniać ważne parametry.

Program przyjazny nowym użytkownikom

Najnowsza wersja ZWCAD otwiera się na mniej doświadczonych użytkowników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z programem. To właśnie w głównej mierze dla nich powstały podpowiedzi z obrazkami, które pojawiają się zaraz po najechaniu kursorem na ikonę na wstążce. Ten drobny ruch wystarczy, by pojawiło się okno dialogowe wraz z instrukcjami ułatwiającymi przyswojenie danej mechaniki czy funkcji. Twórcy ZWCAD nie zapomnieli także o przejrzystości dla bardziej zaawansowanych osób – funkcja podpowiedzi może być łatwo wyłączona, by nie zakłócać pracy.

Możliwość używania kontrolerów 3D

To bardzo istotna zmiana, która umożliwia jeszcze łatwiejszą i przyjemniejszą pracę z programem. Kontrolery 3D są osobnymi, dodatkowymi urządzeniami zapewniającymi płynniejszą obsługę ZWCAD. Tego typu sprzęty pozwalają obracać, przesuwać, przybliżać czy obracać rysunki w bardzo intuicyjny sposób. Co więcej, często są one wyposażone w dodatkowe klawisze funkcyjne – ZWCAD 2023 jest w pełni dostosowany do ich obsługi. Poszczególne przyciski mogą być przypisane do konkretnych funkcji programu, dzięki czemu sprawność i komfort użytkowania stoją na jeszcze wyższym poziomie.

Intuicyjna edycja poprzez uchwyty

Jednym z największych usprawnień w ZWCAD 2023 jest szybka, bezproblemowa i intuicyjna edycja brył. W obecnej wersji programu wystarczy „chwycić” całość w wybranym miejscu i po prostu pociągnąć, aby zmienić rozmiar, kształt czy położenie obiektu. Takie rozwiązanie pozwala na dokonywanie zmian w bryle za pomocą dosłownie jednego kliknięcia.

To jednak nie jedyny sposób na wprowadzanie zmian. Osoby, które preferują inny sposób pracy z bryłami, mogą wykorzystać panel właściwości – osobne okno, które pozwala na określenie pożądanych wartości bryły. Ustawienia obejmują między innymi wysokość, długość, promień i szerokość, jak również typ bryły, pozycję względem osi (X, Y i Z) oraz stopień obrotu.

Niesamowita szybkość działania

Program ZWCAD 2023 został dostosowany do możliwości nowych urządzeń – wszelkie dostępne funkcje działają znacznie szybciej i sprawniej. Zaznaczanie, kopiowanie, eksporty arkuszy czy rendering odbywają się z większą prędkością, co pozwala wykonywać zadania z większą efektywnością. Tego typu zmiany będą zauważalne zarówno na nowszych sprzętach, które będą w stanie wykorzystać pełen potencjał ZWCAD 2023, jak i na starszych komputerach, które skorzystają na optymalizacji oprogramowania.

Szczegółowe informacje o ZWCAD 2023, wraz z nagraniami pokazującymi oprogramowanie w akcji, można znaleźć na stronie www.zwcad.pl – oficjalnego polskiego dystrybutora rozwiązań ZWSOFT. Za pośrednictwem witryny można także zakupić nową edycję programu lub aktualizację dla wcześniejszej wersji, a także skontaktować się z ekspertami od ZWCAD.

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 − 25 =