W dzisiejszym odcinku naszej serii na wybranych nowych produktów, Solid Edge ST7 pokazując części narzędzia środowisko arkusz i wyjaśnić, jak stosować trwałych modeli EDGE ST7 do zastąpienia modeli blaszanych grubościennych obiektów i rozwój „nie rozwija”, na przykład. ulga?


1. Konwersja różnych modeli arkuszy grubościennych i połączonych modeli.

część modelowania procesu cienkościennego złożonego arkusza w końcu często rozpoczyna się od zdefiniowania rozmiar i kształt otaczają zarys zewnętrzny wyrobu końcowego arkusza metalu. Wynika to z faktu, że nie może powstać zewnętrzny kontur, między innymi, w fazie koncepcyjnej ziemnych, podczas których inżynierowie strukturalne koncentruje się przede wszystkim na zapewnieniu kompletnego produktu, Najlepsze wskaźniki wydajności podczas niższych kosztach szczątków jego realizacja oraz eksploatacja. W związku z tym, podczas pracy koncepcyjnej często ma tendencję do uproszczenia i ewentualnie zaprogramowane kształty geometryczne, w tym po prostu przez określenie ogólnej geometrii części arkusza metalowego podłoża przez jego obrysu zewnętrznego. Że kontur może być, na przykład. Gruba stałe bryła.


Innym przykładem jest, gdy do modelowania dół elementy cienkiej ściany rozpoczyna się od modelu przestrzennego kształtu ściankach przemysł opakowań, gdzie sposób konstrukcja może być inicjowane przez formowanie lub pozyskiwania geometria ładunku ostatecznie zostać umieszczony pakiet rozwijania taśmy, na przykład, docelowego wykonane. tektura, arkusze tworzywa sztucznego lub metalu względnie cienka.


W związku z tym, projektanci, oraz cienkie blachy często rozpoczynają pracę od postać stałą Walled względnie uproszczony model, który musi być przekształcony w profesjonalnych Produkt końcowy ze względu na możliwość uzyskania płaskiej ekspansji.


Solid Edge oferty ST7 szereg innowacyjnych rozwiązań, które zostały opracowane dla łatwego skutecznego i szybkiego wdrożenia powyższego. zadań.  • Po modelowaniu (ew. Wsad) stały blok ściany (fig. 1), to proces modelowania na podstawie odpowiedniej części o określonym promieniu cienkiej ścianki zaczyna się od określenia liczby Typowe parametry elementu płytowego oznacza środowisko naturalne, na przykład. grubość ścianki produktu końcowego gięcia zależność położenia neutralnego warstwy określonego rodzaju kąty leczenia wymiary podcięć itp

  • W dodatku, można użyć połączenia. „Multi-zorientowanym obiektowo”, tak, że zarówno początkowe jak i końcowe wzór (grubość ścianki) i (cienkościenne) będzie się w tym samym pliku. Ciekawą opcją jest możliwość tzw domyślnie. Wewnętrzna pętla, ewentualnie w modelu grubości ścianki, czyli tzw. otwory lub występy, przy czym ścianka cienkiej ścianki modelu są celowo bez wycięć wewnętrznych.

  • Następnym krokiem jest omawiany wzór CAD działa w celu wskazania krawędzi o grubości ściany w miejscu, gdzie krzywa uzyskania (fig. 2).


W efekcie model pożądanego cienkiej ścianki (rys 3).

.

. Na fig. 1, 2 i 3, dla większej przejrzystości, rozpuszczono w modelu pokazano dwie kamery


. 2. Sposób konwersji stałą płytkę w ST7 Solid Edge rys

rozwijana

. W zasadzie, roztwory zastąpić modele grubościenne są obecne w Solid Edge przez wiele lat, ale w funkcjonalności ST7 został znacznie rozszerzony


Gdy powyżej. Generowanie modelu cienkiej ściany, użytkownik może wskazać narożniki, który chce wprowadzić rodzaj specyficznej rogu pracy (rys. 4) lub zastąpić wybrany wcześniej leczenie domyślną.


Poza tym, można modyfikować krzywe wybranej wartości promienia krzywizny wymiarów wnęk oraz lokalnej wartości neutralnej warstwy. Należy także zwrócić uwagę na możliwość przedefiniowania grubość ścianki modelu i zmian w uzupełnieniu materiału, tj. Albo w kierunku na zewnątrz lub do wewnątrz w stosunku do wymienionych. udaru (fig. 5).


(fig. 7). W ten sposób otrzymuje się oczekiwany wzór część blachy cienkościenne, ewentualnie przeprowadza się przez zginanie (fig. 6), łącznie z jego przedłużenia


2. Zastosowanie analizy metodą elementów skończonych dla rozwoju rozmowy. obiektów „nierozwijalnych” na przykład. przetłoczonych.

.. Wielu arkusza skutecznie przeprowadzić przy użyciu innych środków niż tradycyjne fałdowanie i metody takie mogą obejmować różne sposoby wytwarzania takich szkolenia wytłoczenie


Uzyskanie rozwoju płaszczyzny modelu przestrzennego części z blachy, który (z wyjątkiem dodatkowych fałd) obejmuje, na przykład, działanie na wykonanie przetłoczeń w większości przypadków trudne lub wręcz niemożliwe przy użyciu konwencjonalnych narzędzi obliczeniowych wykorzystywane. Tradycyjny równanie gięcia. Dlatego modele te są nazwane obiekty przemysłowe „nierozwijalnych” i stworzyć swoje płaskie rozszerzeń (często konieczne ze względów produkcyjnych) jest złożonym problemem.


Jednak ST7 SOLID EDGE wyposażony jest w odpowiedni i nowoczesnych narzędzi obliczeniowych, które pozwalają na tworzenie wspomnianych planów ekspansji. obiekty “nierozwijalnych”. Te narzędzia (tworzących numer rejestracyjny płaskiego elementu, w wyniku czego ostatecznie opracowanie znanego obiektu przestrzeń) wykorzystuje metodę elementów skończonych.


(Fig. 8):

Po modelowaniu lub odczytu modelu obiektu „nierozwijalnego” użytkownik STAŁY st7 czynników definiuje EDGE odkształcalności odpowiednich materiałów i ewentualnie określa maksymalny rozmiar arkusza blachy w obszarze, który należy dopasować je omówiono rozwoju. Jeżeli długość i / lub width prostokąta, w których tempo wzrostu może być uzyskana będzie znacznie większe niż odpowiednie wymiary blachy wcześniej zdefiniowano, system może wyświetlać ostrzeżenie wraz z odpowiedni komunikat.


A co w kwestii opisanych w rozdziale 1 niniejszego opracowania, jest to również możliwe, aby pominąć wezwanie. wewnętrzna pętla


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
13 + 23 =