W kolejnym odcinku naszego cyklu “Wybrane wiadomości Solid Edge ST7” opisują jak wyraźnie pokazują pomiary mas i początki układów współrzędnych dokumentacji 2D.


jednym z głównych środowisk historie rozbijających Rysunek 2D Solid Edge ST7 jest ostry, wyraźny wyświetlacz modeli masowych i pochodzeniu systemów (zarówno systemów baz danych, systemy i dodano przez użytkownika) współrzędnych.


Należy przypomnieć, że w poprzednich wersjach systemu może również wyświetlać wyżej. środki służące do rysowania widoków 2D, ale każdy uwidoczniono tylko w postaci punktu.


Jednak system Solid Edge sztuka służy do tego specjalnych symboli uniwersalnych. Który może być standardowym symbolem (domyślnie) lub jeden z symboli utworzonych lub importowanych przez system ST7 user

Rysunek 1 przedstawia wybrany projekt SOLID EDGE (prezentacja 3D), pochodzący z branży elektrycznej .. Szczególną uwagę zwrócono tu do położenia środka masy budynku, co również wyróżnia wyświetlając okno dialogowe służy do odczytu wartości podstawowego modelu fizycznego.Figura 2 przedstawia kwestia obecności i widoczności istniejących układów współrzędnych struktury wspomniano .. zespoły górnego poziomu. 2, są następujące układy współrzędnych (czyli dwa).


a) obowiązkową podstawową konstrukcję, i do. Głównym / początkowej, tzw. „Absolute Zero” (. Zwany „Base”) – jest celowo ukryte tutaj, na przykład, ze względu na wniosek indywidualnego użytkownika;.


b) system zwany dalej „ukl_wspolrzednych_2”, umieszczone przez producenta, a dla właściwego ułożenia przestrzennego w stosunku do podstawy (lub inne dodatkowe układy współrzędnych) i geometrie składnik wybrany z projektu,.. w tym przypadku, dodatkowy układ umieszcza się w rogu modelu ceownika, tak, że wybrane osie pokrywają się z krawędziami profilu określonego modelu systemu


w środowisku rysunku Solid Edge ST7 jest generowana odpowiadający 2D widoków rysunku cytowanych. Model 3D. W tym przypadku będzie to trzy ortogonalne widoki i widokiem izometrycznym, choć funkcjonalność opisana tutaj jest dostępna dla 2D widokach rysunku pokazano modele 3D w dowolnej orientacji przestrzennej, z uwzględnieniem perspektyw w tym im.


„ukl_wspolrzednych_2” W dalszej części badania, szczególna uwaga zostanie zwrócona na możliwości wyświetlania tego środka masy zbiornika i na początku

Proces ten rozpoczyna się od utworzenia rysunek widoku 2D, jak wspomniano powyżej. Model 3D widok rozmowy. “Od przodu” (fig. 3).


Po zmianie wyświetlacz 2D powyżej. środek ciężkości zbiornika i na początku „ukl_wspolrzednych_2” (fig. 4), aby aktualizować dokumentacji 2D oba przedmioty są wyświetlane przy użyciu COM blokowy połączeń określony standard (ang. c wprowadzić o f M ass. – środek masy)

blok o nazwie “COM” jest top-down szablonu każde środowisko systemu Solid Edge Rysunek ST7, na przykład “Iso draft.dft metryczny” .. Rysunek szablony średnich otoczenia jest wiele, ponieważ każda jest poświęcona różnym Nastawia jednostek należących do nich jako szablony jak „ANSI draft.dft cal”, „din draft.dft metryka” i wiele innych.
 04-widoczność masa i-początek układu współrzędnych-a-2D-en-ST7-1024x564

Rys. 4. widoczności źródeł i systemach multimedialnych w 2D współrzędnych ST7


ST7 Użytkownik systemu może wybrać rodzaj bloków, które mają zastosowanie do czytelnej i ewentualnie celowo innym świetle źródeł masowych i układów współrzędnych (rys. 5) (!). Jak wspomniano powyżej, poza określonym bloku (rys.5.a a poprzednio na Fig. 4), może być wykonana od zera przez użytkownika w środowisku, w pliku (5.b Fig bloku. ) Blokowanie lub importowane z innych plików 2D system dokumentacji Solid Edge (Rys. 5 c).… Po ustawienia pokazane na rysunku 5, widok 2D wcześniej przedstawiony na rysunku 5, po aktualizacji będą widoczne jak na rysunku 6. pełnym rozmiarze 06-efekt-dostosowanie-display-of-Mass-wyjściowego systemu współrzędnych na ST7-1024x652

Fig. 6. Wpływ masy personalizacji i wyświetlania pochodzenia układów współrzędnych w ST7


. Ćwiczysz na podstawie widoku pokazanego na rysunku 6, dodatkowe widoki 2D (dwa prostopadłe dodatkowy jeden izometryczny), będą oznaczone środka masy i początek „ukl_wspolrzednych_2”, jako rys. 7 pokazano.

Fakt, stosowany w opisanym przykładzie wykonania, funkcja bloków 2D może stanowić również automatycznie wypełniając zawartości „Tabela bloków” pokazanej na fig 8.


 System 07-screen-of-masa-i-start współrzędne-a-lot-rysunek-2D-en- ST7 -1024x618

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 + 5 =