selektywne spiekanie laserowe umożliwia niski koszt wytwarzania specjalnych elementów i małych serii do zastosowań mobilnych.
W testach laboratoryjnych wyraźne zużycie podczas obrotu łożyska ślizgowe wykonane z materiałów standardowych SLS (PA12) w porównaniu do tych, które wykonane z igliduru I3-PL. (Źródło: igus GmbH)


zużycie elementów odpornych na usługi trybofilamentu miejsce drukowanie 3D

Ponieważ wiele firm nie mają własne drukarek 3D, 3D poligraficzne Service oferuje klientom możliwość zamówienia komponentów igus wydrukować poszczególne FDM czy SLS. Tylko klient na stronie internetowej zajmie STL rysnek swoich programów poprzez przeciąganie i upuszczanie. W następnym etapie wymagane wybraną ilość i odpowiedni materiał. Na koniec można wybrać ofertę lub przejść bezpośrednio do celu. „Dzięki nowej drukarce SLS, używamy w naszych składników roślinnych do 300 milimetrów, możemy uczynić naszą stronę” , Tom Krause wyjaśnia Product Manager igus. „Dzięki tej złożonych elementów specjalnych, które są w stanie wykonać kilka razy szybciej.”

iglidur I3-PL zwiększa żywotność komponentów w zastosowaniach mobilnych

Już dziś można wydrukować w bardzo krótkim czasie, niewielką serię 500 sztuk materialnej-PL igliduru I3. Ten materiał został opracowany przez nas specjalnie dla spiekania laserowego. Materiał jest co najmniej trzy razy bardziej odporna na ścieranie niż konwencjonalne materiały SLS, co przedłuża żywotność elementów w zastosowaniach mobilnych. Zostało to potwierdzone podczas serii testów przeprowadzonych w populacji laboratorium 2750 metrów kwadratowych igus w przypadku zastosowań, jak i liniowego i obrotowego oscylacji. „Użytkownik otrzymuje trybomateriał z dobrymi właściwościami mechanicznymi, wysoką odpornością na ścieranie i mały współczynnik tarcia, które może być wytwarzane w prawie każdym ścieranie składnik” wyjaśnia Tom Krause. „części są od razu gotowe do użycia bez dodatkowych środków smarnych.”

Źródło: www.igus.pl
Kategorie: Archiwum

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 − 13 =