W ramach inicjatyw odpowiadających na pilne potrzeby związane z pandemią COVID-19, laboratorium 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes wsparło indyjski startup Inali w szybkim opracowaniu bezpiecznego i niskobudżetowego „inteligentnego respiratora”, który można szybko wyprodukować i wdrożyć do użytku w nagłych potrzebach. Opracowanie produktu zajęło niecałe osiem dni.

Inali, która zaprojektowała i opracowała inteligentny respirator, jest organizacją non-profit, tworzącą produkty wspomagające opiekę zdrowotną. Projekt został zrealizowany w oparciu o możliwości platformy 3DEXPERIENCE oraz współpracę z projektantami i pracownikami służby zdrowia w ramach internetowej społeczności OPEN COVID-19, a także z ekspertami ds. inżynierii z 3DEXPERIENCE Lab w Indiach.

Korzystając z aplikacji cyfrowych opartych na chmurze, startup Inali współpracował w czasie rzeczywistym ze społecznością ekspertów i innowatorów – bez względu na ich lokalizację – wykorzystując zbiorową inteligencję do szybkiego projektowania modelu 3D inteligentnego respiratora, jego inżynierii, symulacji jego funkcji oraz produkcji i weryfikacji prototypu. Inteligentny respirator został zaprojektowany do identyfikowania wskaźników wydajności dla parametrów takich jak prędkość i ciśnienie powietrza i odpowiednio dostosowuje parametry operacyjne. Co więcej, urządzenie identyfikuje poziom tlenu odpowiedni dla konkretnego pacjenta oraz określa wskaźniki bezpieczeństwa wymagane dla niezawodnego i bezpiecznego użytkowania.

Respiratory odgrywają kluczową rolę w leczeniu pacjentów cierpiących na COVID-19. W miarę wzrostu liczby przypadków w Indiach istnieje ryzyko, że zabraknie respiratorów i importowanych części potrzebnych do ich produkcji. Inteligentny respirator Inali został zaprojektowany do szybkiego i lokalnego wytwarzania z łatwo dostępnych części, aby umożliwić zaspokojenie popytu ze strony szpitali i agencji rządowych, przy zachowaniu niskich kosztów. Inali udostępni pełną wersję projektu inteligentnego respiratora i szczegóły dotyczące produkcji w ramach otwartego kodu źródłowego (open source), który każdy może pobrać, by rozpocząć produkcję w swoim regionie.

3DEXPERIENCE Lab to otwarte laboratorium innowacji i program akceleracyjny dla startupów, którego celem jest promowanie i praca nad przełomowymi projektami odpowiadającymi na potrzeby społeczeństwa i przyczyniającymi się do tworzenia lepszego świata. Więcej informacji na temat projektów dotyczących COVID-19 i realizowanych w ramach Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab znajduje się na stronie: https://go.3ds.com/opencovid19

Autor: 3D Experience

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 − 12 =