• Stołówka dla pracowników w głównej siedzibie niemieckiej firmy technologicznej jest zamknięta od marca tego roku z powodu pandemii COVID-19
  • Aplikacje SIMULIA bazujące na platformie 3DEXPERIENCE pozwoliły specjalistom z GEA przeprowadzić symulację rozprzestrzeniania się aerozoli w obrębie stołówki oraz zwizualizować szereg scenariuszy bezpieczeństwa
  • Symulacje dostarczyły zaskakujących informacji dotyczących potencjalnej koncentracji wirusa, które pomogą firmie GEA wdrożyć strategie ukierunkowane na bezpieczeństwo i zdrowie pracowników

WARSZAWA — 30 września 2020 r. — Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) ogłosiła, że GEA, jeden z największych na świecie dostawców technologii dla branży związanej z przetwórstwem spożywczym oraz innych sektorów gospodarki, wykorzystał aplikacje SIMULIA bazujące na platformie 3DEXPERIENCE w celu przeprowadzenia symulacji cyrkulacji powietrza w stołówce dla pracowników w niemieckim Oelde. Stołówka jest zamknięta od marca tego roku z powodu pandemii COVID-19. Specjaliści chcą ustalić, jak otworzyć ją ponownie z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Dowiedziawszy się, że wirus może rozprzestrzeniać się drogą kropelkową, firma GEA postanowiła zbadać rozprzestrzenianie się aerozoli w obrębie stołówki oraz zwizualizować różne scenariusze w ramach inicjatywy „Back to Work”, mającej na celu ponowne otwarcie swojej siedziby głównej. We współpracy z Dassault Systèmes powstała wirtualna kopia bliźniacza stołówki, dla której skonfigurowano takie zmienne, jak kaszlący i kichający pracownicy zarażeni wirusem. Pozwala to na przeprowadzenie symulacji cyrkulacji cząsteczek i ich zachowania w przestrzeni. Specjaliści z GEA mogli przekonać się, w jaki sposób cząsteczki wirusa mogłyby rozprzestrzeniać się w powietrzu i osiadać na takich powierzchniach, jak talerze, tace i stoły. Wirtualna kopia bliźniacza pozwoliła także wskazać obszary zaskakująco wysokiej koncentracji wirusa.

Firma GEA wykorzystuje obecnie wyniki symulacji do stworzenia, a następnie wdrożenia skutecznej strategii zarządzania ryzykiem, pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym w stołówce. Prace obejmują zmianę układu wejść i wyjść oraz stołów i krzeseł, oddzielenie strefy kuchennej od strefy cateringowej, zmodyfikowanie systemu wentylacyjnego oraz wdrożenie dodatkowych środków bezpieczeństwa, mających na celu ochronę personelu kuchennego.

– Symulacja nie tylko dostarczyła nam cennych informacji, ale także odegra ważną rolę w procesie decyzyjnym w związku z ponownym otwarciem stołówki, która jest także miejscem spotkań dla naszych pracowników – mówi Erich Nitzsche, wiceprezes ds. standardów i usług inżynieryjnych w GEA. – Efekty współpracy z Dassault Systèmes przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki symulacji możemy skupić się na rozwiązywaniu problemów w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym pracownikom oraz ograniczenia ryzyka biznesowego. Wybór oferty Dassault Systèmes okazał się bardzo dobrą decyzją.

Firma GEA planuje udostępnić pracownikom materiały wideo z wynikami symulacji, aby nie tylko zapewnić szerszy kontekst dla podjętych działań, ale także wyjaśnić rolę, jaką odegrała w nowej strategii technologia.

– Światy wirtualne rewolucjonizują naszą relację z wiedzą i otwierają nas na zupełnie nowe możliwości – mówi Klaus Löckel, dyrektor zarządzający regionu EUROCENTRAL w Dassault Systèmes. – Nasze aplikacje SIMULIA pokazują to, co niewidoczne, osadzając zachowanie wraz z jego ewolucją w kontekście czasu i przestrzeni. Obserwując to zachowanie, firma GEA może podejmować odpowiednie kroki w odpowiedzi na pandemię koronawirusa, czego przykładem jest program ukierunkowany na zdrowie pracowników.

Media społecznościowe:

Udostępnij na Twitterze: .@GEA, w ramach przygotowań do bezpiecznego otwarcia stołówki dla 1900 pracowników, wykorzystuje technologię symulacji od @Dassault3DS #3DEXPERIENCE GEA

Obserwuj Dassault Systèmes na Twitterze Facebooku LinkedIn YouTube

Więcej informacji:

Aplikacje SIMULIA od Dassault Systèmes: https://www.3ds.com/products-services/simulia/

Platforma 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM): http://www.3ds.com


Informacje o firmie Dassault Systèmes

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, jest katalizatorem ludzkiego postępu. Zapewniamy firmom i użytkownikom indywidualnym wirtualne środowiska 3D do współpracy w celu opracowywania zrównoważonych innowacji. Tworząc wirtualne bliźniaki prawdziwego świata dzięki platformie i aplikacjom 3DEXPERIENCE, nasi klienci przekraczają granice w zakresie innowacji, nauki i produkcji. Z rozwiązań Dassault Systèmes korzysta ponad 270 000 różnej wielkości firm z rozmaitych branż w ponad 140 krajach. Więcej informacji znajduje się na stronie www.3ds.com/pl-pl.

3DEXPERIENCE, znak Compass, 3DS logo, CATIA, BIOVIA, GEOVIA, SOLIDWORKS, 3DVIA, ENOVIA, EXALEAD, NETVIBES, MEDIDATA, CENTRIC PLM, 3DEXCITE, SIMULIA, DELMIA, oraz IFWE są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi stanowiącymi własność Dassault Systèmes, francuskiej „société européenne” (wpis do rejestru handlowego Versailles # B 322 306 440), lub firm zależnych na terenie Stanów Zjednoczonych i/lub innych krajów.

Kontakt dla mediów – Dassault Systèmes

Carola von Wendland (Dassault Systèmes)  
carola.vonwendland@3ds.com                   
+49 89 960 948-376

Katarzyna Nazarewicz (EAST SIDE Consulting) 
nazarewicz@east-side-consulting.pl         
+48 660 469 706

Autor: Dassault Systèmes

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
29 × 5 =