• Rozwiązanie łączy elementy portfolio Xcelerator firmy Siemens oraz IBM Maximo, co ma na celu ciągłe doskonalenie pod względem wydajności, wsparcia i działania produktu
  • Umożliwia to zdigitalizowane połączenie projektowania produktu i producentów urządzeń z właścicielami/operatorami w celu zmniejszenia przestojów i zwiększenia mocy produkcyjnych

Rozwijając swoją długoletnią współpracę, firmy Siemens i IBM (NYSE: IBM) prezentują nowe rozwiązanie zaprojektowane w celu optymalizacji zarządzania cyklem życia serwisu (SLM) zasobów poprzez dynamiczne łączenie działań z zakresu konserwacji i modyfikacji w miejscu użytkowania oraz danych nt. wydajności zasobów z decyzjami na etapie projektowania. Nowe rozwiązanie tworzy kompleksowe cyfrowe połączenie pomiędzy producentami sprzętu a jego właścicielem/operatorami, wykorzystując elementy z portfolio Xcelerator firmy Siemens Digital Industries Software oraz IBM Maximo®.

„Wspólny potencjał firm IBM i Siemens może pomóc firmom w tworzeniu kompleksowego cyfrowego bliźniaka, który przerywa tradycyjne podziały w celu wprowadzania innowacji i generowania przychodów” – powiedział Peter Bilello, prezes i dyrektor generalny firmy badawczo-doradczej CIMdata. „Tylko poprzez zamknięcie pętli pomiędzy projektowaniem produktu a decyzjami dotyczącymi rozwoju, właściwą konfiguracją i działaniami serwisowymi firmy mogą liczyć na to, że ich model biznesowy produkt jako usługa będzie rentowny i skuteczny”.

Producenci OEM i właściciele/operatorzy mogą napotkać trudności w poprawie wydajności i niezawodności zasobu w całym cyklu jego eksploatacji powodowane przez nieefektywne udostępnianie danych pomiędzy procesami inżynieryjnymi, operacyjnymi i konserwacyjnymi. Wspólne rozwiązanie firm Siemens i IBM tworzy pojedyncze źródło informacji, które ma pomóc producentom OEM i właścicielom/operatorom urządzeń poprawić wiele aspektów dotyczących projektowania, konserwacji i serwisowania swoich aktywów. Ponadto rozwiązanie to umożliwia producentom OEM dostarczanie klientom wartościowych usług posprzedażnych.

„Ta nowa współpraca łączy dwie wiodące w branży oferty w unikatowe rozwiązanie” – powiedział dr Kareem Yusuf, dyrektor generalny IBM AI Applications Business. „Producenci OEM oraz właściciele/operatorzy mogą wykorzystać to rozwiązanie w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych i wydłużenia czasu eksploatacji swoich urządzeń.”

Integracja technologii zarządzania aktywami oraz zarządzania cyklem życia produktu (PLM) może pomóc właścicielowi / operatorom w tym być na bieżąco. Rozwiązanie to pozwala również producentom OEM na otrzymywanie krytycznych danych dotyczących wydajności zasobów, konserwacji oraz awarii w terenie. Wykorzystując technologię IoT, producenci mogą uzyskać wgląd w zużycie, warunki eksploatacji, awarie części i inne elementy, które pomagają w zmianach projektu lub procesu produkcji. Dane te można wykorzystać, by pomóc producentom w obniżeniu kosztów konserwacji, zmniejszeniu ryzyka i poprawie odporności aktywów.

„Oprogramowanie Maximo Enterprise Asset Management firmy IBM zapewnia technologię niezbędną do dalszego rozszerzania możliwości portfolio Xcelerator” – powiedział Tony Hemmelgarn, CEO Siemens Digital Industries Software. „Korzystając ze światowej klasy rozwiązania z zakresu zarządzania konfiguracją produktu w ramach Teamcenter, firmy mogą łączyć projektowanie, produkcję i obsługę, maksymalizując korzyści z inwestycji w oprogramowanie, jednocześnie minimalizując przestoje, poprawiając jakość i zmniejszając koszty utrzymania zapasów.”

Więcej informacji o rozwiązaniach z zakresu zarządzania cyklem życia na etapie eksploatacji można znaleźć tutaj. W celu uzyskania dodatkowych informacji, kliknij tutaj.  

Osoba do kontaktu z mediami:

Siemens Digital Industries Software

Natalie Navales
Tel.: +1 314 264 8671;
E-mail: Natalie.Navales@siemens.com

IBM
Mike Sefanov
Tel.: +1 650 281 8099;
e-mail: mike.sefanov@ibm.com

Firma Siemens Digital Industries Software jest motorem transformacji, która pozwala przedsiębiorstwom na dostosowanie się do wymogów ery cyfrowej i oferuje przyszłościowe rozwiązania inżynieryjne, produkcyjne i elektroniczne. Portoflio rozwiązań Xcelerator pomaga firmom dowolnej wielkości w tworzeniu i skutecznym wykorzystywaniu cyfrowych kopii ich produktów, pozwalając im tym samym pozyskiwać nowe informacje, wykorzystywać pojawiające się szanse i podnosić poziom automatyzacji – a wszystko to w celu poprawy ich innowacyjności. Dodatkowe informacje na temat produktów i usług Siemens Digital Industries Software można uzyskać na stronie www.sw.siemens.com, a także na naszych profilach w serwisach LinkedIn, Twitter, Facebook oraz Instagram. Siemens Digital Industries Software – Gdzie dzień dzisiejszy spotyka się z jutrem.

Siemens AG (Berlin i Monachium) to globalny lider technologiczny, którego nazwa od ponad 170 lat stanowi synonim technicznej doskonałości, innowacji, jakości, rzetelności oraz działalności prowadzonej na międzynarodową skalę. Spółka działa na całym świecie, skupiając swoje wysiłki na wytwarzaniu i dystrybucji energii elektrycznej, inteligentnych rozwiązaniach infrastrukturalnych stosowanych w budynkach i rozproszonych systemach energetycznych, a także na automatyzacji i cyfryzacji w przemyśle procesowym i produkcyjnym. Dzięki odrębnie zarządzanej spółce Siemens Mobility, która jest wiodącym dostawcą inteligentnych rozwiązań dla sektora transportu kolejowego i drogowego, Siemens wyznacza trendy na światowych rynkach związanych z przewozami pasażerskimi i towarowymi. Jako właściciel pakietów większościowych w spółkach giełdowych, takich jak Siemens Healthineers AG oraz Siemens Gamesa Renewable Energy, Siemens cieszy się także pozycją wiodącego światowego dostawcy technologii medycznych, usług z zakresu ochrony zdrowia, a także przyjaznych dla środowiska rozwiązań dla lądowych i morskich farm wiatrowych. W roku obrotowym 2019, który zakończył się 30 września 2019 roku, firma Siemens uzyskała przychody w wysokości 86,8 mld EUR oraz wygenerowała dochód netto w wysokości 5,6 mld EUR. Według stanu na koniec września 2019 roku, spółka zatrudniała około 385 000 pracowników na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.siemens.com.

Uwaga:  Wykaz znaków towarowych firmy Siemens można znaleźć tutaj. Pozostałe znaki towarowe należą do swoich odnośnych właścicieli.

Autor: Siemens Digital Industries Software i IBM

Kategorie: Artykuły

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
8 + 17 =