Dlaczego warto pracować z dużymi złożeniami w Solid Edge jest jeszcze bardziej wygodne i bardziej wydajny? Jesteśmy obecni funkcje zaprojektowane w celu wsparcia pracy z dużymi złożeniami 3D CAD Solid Edge ST7, które ułatwiają pracę inżynierów, między innymi, poprzez zarządzanie aktualizację i analizę pewnych związkach ustawiony

1. Wprowadzenie

Wprowadzenie nowych rozwiązań st7 zaprojektowane do pracy z dużymi zestawów rozpoczęto w punkcie 5, zawarty w niniejszym cyklu P.T. „Solid EDGE ST7 wybranego produktu.” Te rozwiązania dotyczące Inteligentna replikacji / podzespołów w zespole, biorąc również pod uwagę sposób wzdłuż krzywych przestrzennych.


. Celem tego badania będzie koncentrować się głównie na nowych obszarów funkcjonalności, mające na celu przyspieszenie i ułatwienie procesu otwierania, aktualizowania i zapisywania dużych złożeń


. W dodatku, tu prezentowane są także nowe narzędzia do lepszego zrozumienia osoby (wśród wielu innych) Montaż relacje, które zostały utworzone w zespołach między komponentami


2. wspólne zarządzanie aktualizacjach i nowych sposobów, aby otwierać i zapisywać.

W celu zwiększenia efektywności procesu projektowania stosowane w zakresie dużych zespołów części ST7 zawierać nowe tryby wprowadzone w zespole, tj.


I. “Page Limited” i

II. “Ograniczona entry”.


Przykład I Używanie Szybszy tryb „strona Limited” otworzył zestaw, ponieważ proces otwierania jest ograniczona w stopniu modeli Uaktualnienie (konwersji) ASM. Odnosi się to również do pracy w kontekście większych zespołów szczebla.


Przykład II. Jak używać „ograniczony dostęp” Proces zapisywania zespół będzie przyspieszać, ponieważ pisanie jest ograniczona do plików, które zostały otwarte lub edytowane bezpośrednio w kontekście zgromadzenie, podczas sesji roboczej na ST7 (gdy nie możliwość zapisywania zmian).


. Te nowe tryby mogą korzystać ST7 on / off i jednocześnie osobno, niezależnie od siebie

..

Wyłącz oboje będą równoważne użyciu tylko te rozwiązania, zaprojektowane do pracy z dużymi zespołami, które były osiągalne w poprzedniej wersji systemu, czyli ST6 < / P>

. W wyniku włączenia jednego z tych trybów, szef drzewo Pathfinder, na odpowiadającym nowym Symbol pojawia się domyślna nazwa pliku wskazujące funkcjonalność startu omówione (rys. 1)

Rys. 1. Symbole Pathfinder – Aktualizacja Ograniczone i zapisu danych lub – SOLID EDGE ST7

Po zmianie P.N. tryb ST7 operacyjnego „Aktualizowanie Limited” dużych otwartych zgromadzeń (w porównaniu do ST6) znacznie szybciej.


. Jedną z przyczyn tego stanu (. Według wyżej nazwy Mode) celowego ograniczenia przez ustawiony otwór aktualizacji


Oznacza to, między innymi zaprzestaje dopasowanie geometrii i / lub położenie przestrzenne części / podzespół geometria modyfikacji i / lub orientacji elementów przestrzennych i nbsp; (Tj. Składników w odniesieniu do wzorca). że są one połączone z odpowiednim Q

Przyjmuje się, że powyżej. Zmieni w elementy odniesienia miejsce poza zespół górnego poziomu (tj. Otwarcie) i był przed otwarciem opisane ruchy.


Na przykład, tutaj jest używany do przedstawienia modelu reprezentującego silnik spalinowy. Następujące problemy związane z obszaru zaznaczonego na fig 2 i nbsp; .. W niebieską obwódką ciemnym


Rys. 2. Rozszerzenie prezentacja ST7 Solid Edge Ograniczona otwarty w trybie aktualizacji

Ważne jest, że geometria jednego z komponentów silnika (to znaczy część o nazwie BD-00185_A.par, pokazany na rysunku 3.a ..) została zmieniona na środowiska tj zestawu. oddzielna część środowiska. Zmianą jest zmiana z wybranych otworów i płaskich ścian (a) za pomocą cylindrycznych synchroniczny Technika (rys. 3.b).


Rys 4. celowe zatrzymywanie geometria odnowienie w duży zestaw ST7 Solid Edge

.

. Jednym z ważnych zmian Solid Edge ST7 jest dostępność roztworów do sterowania elementami z wiadomością montażowej


Zastosowanie i zasada działania są zasadniczo podobna do funkcjonalności „Śledzenie zapisów widokach rysunku” w środowisku rysunku. Jak wiadomo, ta komenda pozwala na zlokalizowanie i aktualizacja widokach 2D rysunku (rzuty, transferowy czcionek, przykłady itp) reprezentowanie geometria 3D nie jest aktualizowana w odpowiednich modeli.


W tej sytuacji, narzędzia monitorujące do montażu elementów 3D datę wskazują, że bezpośrednio przed otwarciem wyżej wymienionej zmodyfikowanej montażu. . Część BD 00185_A.par, jak pokazano na Figurze 5. To oznacza również, że będzie wymagać aktualizacji składników, które są podłączone do odpowiednich proporcjach z powyższych. zmodyfikowana część.


Rys. 5. Monitorowanie ewidencji składników w duży zestaw ST7 Solid Edge

. Ponadto, EDGE STAŁY ST7 wskazują również, że zmiana wymaga określonych poziomów podzbioru, wychodząc z „dolna”, czyli taka, w której jest zmodyfikowaną część (tj. BD 00190_A.asm jak w fig. 6) do następnej poziomej struktury projektu na poziomie górnego zespołu (fig. 7).


Rys. 6. śledzenie zmian komponentów w duży zestaw ST7 Solid Edge

Rys. 7. Monitorowanie ewidencji składników w duży zestaw ST7 Solid Edge

Z nowych rozwiązań ST7, użytkownik jest w stanie szybko zaktualizować komputer geometrycznie analizowany lub (rys 8.a, b).


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
12 ⁄ 6 =